Expedition 2 bețe de schi Black Diamond Touring / bețe de schi
Stâlp telescopic din aluminiu cu 2 secțiuni pentru toate anotimpurile, recomandat pentru schi fond și rachete de zăpadă.
Echipat cu sistemul FlickLock pentru o reglare robustă și fiabilă.
• Versiunea din 2 piese a expediției
• Bastonul robust are construcție din aluminiu
• Șuviță de sus de 16 mm și șuviță de jos de 14 mm
• Mâner confortabil în patru sezoane
• Extensie din spumă și vârf de culegere pentru manevrarea cataramelor de pantofi și ridicători de călcâi
• Curea de mână reglabilă pentru confort ergonomic cu sau fără mănuși
• Sistem de reglare FlickLock
• Șaibe late de 100 mm pentru coșuri cu pulbere pentru o aderență foarte bună
Disponibil in 2 marimi: 95-145cm / 105-155cm
Se vinde ca pereche împreună cu o pereche suplimentară de șaibe de trekking

-2 Obiect Produse
Puteți comanda, numărați 5 zile de întârziere
ATENŢIE: Ultimele bucăţi în stoc!
Data disponibilitate: 2014-06-23
| Material | aluminiu |
| Greutate | pereche: [95-145 cm] 487 g |
| A tăia | reglabil: 95-145cm / 105-155cm |
| Lungime pliată | [95-145 cm] 95 cm / [105-155 cm] 105 cm |
| Numărul de fire | 2 |
| sistem de prindere | FlickLock |
| Mâner | mâner confortabil cu extensie din spumă |
| Mașină de spălat | Coșuri cu praf Pucuri de 100 mm + Puturi de trekking |
Bețelele de schi Expedition 2 Black Diamond sunt bețe foarte versatile care pot fi folosite în toate anotimpurile.
Foarte funcțional, Expedition 2 este echipat cu sistemul FlickLock, reglarea înălțimii stick-ului este foarte simplă.
Caracteristici precum mânerul cu extensie de spumă și puțurile Powder Baskets îl fac un stâlp ideal pentru schi de turism și rachete de zăpadă.
Un al doilea set de pucuri este furnizat pentru drumeții în afara iernii.
Sistemul de reglare „FlickLock” (supapă):
Sistemul de reglare a dimensiunii FlickLock a fost proiectat având în vedere eficiența, compactitatea și ușurința de utilizare.
Ajustarea FlickLock este de top când vine vorba de stil rapid și ușurință.
Deoarece muntele necesită echipamente fiabile și rezistente, tehnologia FlickLock oferă ajustări sigure, rapide, simple și facilitează orele petrecute pe traseu.
Parfait
Produit correspondant parfaitement aux attentes, et surtout service parfait de la part de la boutique.
Pafait
Produit correspondant à nos attentes arrivé en temps et en heure. Service client et accompagnement parfait
Bâtons Expedition 2 Black Diamond
Très bon matériel, léger et performante!
Top !
Livraison rapide, très bon rapport qualité prix
Batons
Livraison et produits tops.
Vous recommande.