Ekspedition 2 skistave Black Diamond Touring / Ski Touring stave
2-sektion teleskopstang i aluminium til alle årstider, anbefales til langrend og snesko.
Udstyret med FlickLock-systemet for robust og pålidelig justering.
• 2-delt udgave af ekspeditionen
• Robust pind med aluminiumskonstruktion
• 16 mm topstreng og 14 mm bundstreng
• Komfortabelt fire sæsons håndtag
• Skumforlænger og plukkespids til håndtering af skospænder og hælløft
• Justerbar håndledsrem for ergonomisk komfort med eller uden handsker
• FlickLock justeringssystem
• Brede 100 mm Powder Baskets skiver for meget godt greb
Fås i 2 størrelser: 95-145cm / 105-155cm
Sælges som et par med et ekstra par trekking skiver

-2 Enhed Enheder
Du kan bestille, tælle 5 dages forsinkelse
Advarsel: Sidste varer på lager!
Tilgængelig igen: 2014-06-23
| Materiale | aluminium |
| Vægt | par: [95-145 cm] 487 g |
| Skære | justerbar: 95-145cm / 105-155cm |
| Foldet længde | [95-145 cm] 95 cm / [105-155 cm] 105 cm |
| Antal tråde | 2 |
| spændesystem | FlickLock |
| Håndtere | komfortabelt håndtag med skumforlænger |
| Vaskemaskine | Pulverkurve 100 mm pucke + Trekking pucke |
Expedition 2 skistave Black Diamond stængerne er meget alsidige stænger, der kan bruges på alle årstider.
Meget funktionel, Expedition 2 er udstyret med FlickLock-systemet, justering af højden på pinden er meget enkel.
Funktioner som grebet med skumforlængelse og Powder Baskets-pukkene gør den til en ideel stang til skiture og snesko.
Et andet sæt pucke leveres til trekking uden for vinteren.
Justeringssystemet "FlickLock" (ventil):
FlickLock-størrelsesjusteringssystemet er designet med effektivitet, kompakthed og brugervenlighed i tankerne.
FlickLock-justeringen er i top, når det kommer til hurtig styling og lethed.
Fordi bjerget kræver pålideligt og modstandsdygtigt udstyr, tilbyder FlickLock-teknologien sikre, hurtige, enkle justeringer og letter de timer, der bruges på stien.
Parfait
Produit correspondant parfaitement aux attentes, et surtout service parfait de la part de la boutique.
Pafait
Produit correspondant à nos attentes arrivé en temps et en heure. Service client et accompagnement parfait
Bâtons Expedition 2 Black Diamond
Très bon matériel, léger et performante!
Top !
Livraison rapide, très bon rapport qualité prix
Batons
Livraison et produits tops.
Vous recommande.