G010168
Belțe de drumeție în design Massif des Vosges
Stalpi telescopici din aluminiu cu 3 sectiuni, echipati cu sistemul de prindere robust si sigur Easy Lock (clapeta).
• Baston telescopic cu 3 secțiuni, cu un design foarte frumos Massif des Vosges
• Ultra Tech 7075 aluminiu (robust)
• Sistem de reglare Easy Lock (fiabil și durabil)
• Mâner din plută antiperspirant
• Curea confortabilă respirabilă
• Vârf conic cu vârf de wolfram pentru o aderență foarte bună
• Pucuri subțiri (60 mm) de trekking și pucuri late (90 mm) pentru pudra de iarnă
Stick fabricat in Franta la Grenoble.
Garantie pe viata.
Se vinde perechea cu 2 perechi de saibe (o vara de 60 mm, o iarna de 90 mm)



196 Obiect Produse
În stoc
ATENŢIE: Ultimele bucăţi în stoc!
Data disponibilitate:
| Material | aluminiu 7075 |
| Greutate | 268 g |
| A tăia | reglabil 66-135 cm (max) |
| Numărul de fire | 3 |
| sistem de prindere | Blocare ușoară |
| Diametrul firului | 16 / 14 / 12 |
| Mâner | plută respirabilă |
| curea de mână | confort (anti-transpirant) |
| Punct | conic cu vârf de wolfram |
| Plută | cauciuc |
| Mașină de spălat | 60 mm pentru trekking și 90 mm pentru iarnă |
| Referinta producatorului | R10467 |

Sistemul de reglare Easy Lock:
Sistemul de reglare Easy Lock Guidetti Garanteaza o blocare simpla si eficienta a inaltimii stalpului datorita sistemului sau de strangere extern.

Mânerul de plută:
O formă ergonomică și un material confortabil cu o bună absorbție a transpirației în timpul utilizării.

Cureaua de confort:
Cu o formă ergonomică (dreapta/stânga), țesătură absorbantă în interior pentru a preveni iritația și transpirația mâinilor și o ajustare ușoară a lungimii curelei, cureaua confortabilă pentru încheietura mâinii promovează o bună susținere a mâinii și o bună prindere a mânerului.

bâtons rando liège massif des vosges
Très beau produit conforme à mes attentes
je recommande
avis à propos des bâtons Rando Liège massif des Vosges
Bonjour!
Les bâtons répondent vraiment à mon attente et à leur description sur le site. Après le premier essai, ils se rendent indispensables.
La dragonne est parfaitement étudiée. Souffrant de différents handicaps et douleurs, je ne supportais plus le contact d'aucune poignée. Avec ce bâton, le poignet repose dans la dragonne, le liège est doux, les formes aux courbes arrondies de la poignée facilitant la prise en main. La marche est facilitée, vraiment.
Un petit défaut, me semble-t-il: les vis de serrage sont difficiles à bloquer parce que pas très préhensibles. On y arrive malgré tout et ça tient bien. Mais une petite modification serait bienvenue.
Ils sont un peu lourds lorsqu'on a été habitué à des bâtons très légers mais, à l'usage, on apprécie le fait qu'on gagne en stabilité beaucoup stabilité.
Les matériaux employés sont très bons. Préférable au made in China!
L'envoi s'est fait rapidement, l'emballage était parfait.
Très satisfaite. Je les recommandent.
Merci!
Supers batons
La poignée et la dragonne sont très confortables.
Livraison très rapide.