G010168
Bastóns de sendeirismo no deseño de Massif des Vosges
Postes telescópicos de aluminio de 3 seccións, equipados co robusto e seguro sistema de suxeición Easy Lock (concha).
• Bastón telescópico de 3 seccións cun deseño moi fermoso de Massif des Vosges
• Ultra Tech 7075 aluminio (resistente)
• Sistema de axuste Easy Lock (fiable e duradeiro)
• Mango de cortiza antitranspirante
• Correa de confort transpirable
• Punta cónica con punta de tungsteno para un agarre moi bo
• Discos de trekking finos (60 mm) e discos anchos (90 mm) para o po de inverno
Bastón feito en Francia en Grenoble.
Garantía de por vida.
Vendo o par con 2 pares de arandelas (un verán de 60 mm, un inverno de 90 mm)



196 Elemento elementos:
En stock
Aviso: Últimos productos en stock!
Availability date:
| Material | 7075 aluminio |
| Peso | 268 g |
| Cortar | axustable 66-135 cm (máx.) |
| Número de fíos | 3 |
| sistema de suxeición | Bloqueo fácil |
| Diámetro de cordón | 16 / 14 / 12 |
| Manexar | cortiza transpirable |
| correa de man | confort (antitranspirante) |
| Punto | cónico con punta de wolframio |
| Corcho | caucho |
| Lavadora | 60 mm para sendeirismo e 90 mm para inverno |
| Referencia do fabricante | R10467 |

O sistema de axuste Easy Lock:
O sistema de axuste Easy Lock Guidetti Garante un bloqueo sinxelo e eficaz da altura do poste grazas ao seu sistema de aperte externo.

Mango de cortiza:
Unha forma ergonómica e un material cómodo cunha boa absorción da transpiración durante o uso.

A correa de confort:
Cunha forma ergonómica (dereita/esquerda), tecido absorbente no interior para evitar a irritación das mans e a suor, e un fácil axuste da lonxitude da correa, a correa de pulso cómodo promove un bo apoio das mans e un bo agarre no asa.

bâtons rando liège massif des vosges
Très beau produit conforme à mes attentes
je recommande
avis à propos des bâtons Rando Liège massif des Vosges
Bonjour!
Les bâtons répondent vraiment à mon attente et à leur description sur le site. Après le premier essai, ils se rendent indispensables.
La dragonne est parfaitement étudiée. Souffrant de différents handicaps et douleurs, je ne supportais plus le contact d'aucune poignée. Avec ce bâton, le poignet repose dans la dragonne, le liège est doux, les formes aux courbes arrondies de la poignée facilitant la prise en main. La marche est facilitée, vraiment.
Un petit défaut, me semble-t-il: les vis de serrage sont difficiles à bloquer parce que pas très préhensibles. On y arrive malgré tout et ça tient bien. Mais une petite modification serait bienvenue.
Ils sont un peu lourds lorsqu'on a été habitué à des bâtons très légers mais, à l'usage, on apprécie le fait qu'on gagne en stabilité beaucoup stabilité.
Les matériaux employés sont très bons. Préférable au made in China!
L'envoi s'est fait rapidement, l'emballage était parfait.
Très satisfaite. Je les recommandent.
Merci!
Supers batons
La poignée et la dragonne sont très confortables.
Livraison très rapide.