G010168
Bastons de senderisme al disseny del Massif des Vosges
Pals telescòpics d'alumini de 3 seccions, equipats amb el robust i segur sistema de subjecció Easy Lock (clamshell).
• Baston telescòpic de 3 seccions amb un disseny molt bonic del Massif des Vosges
• Ultra Tech 7075 d'alumini (resistent)
• Sistema d'ajust Easy Lock (fiable i durador)
• Mànec de suro antitranspirant
• Corretja de confort transpirable
• Punta cònica amb punta de tungstè per a una molt bona adherència
• Discos de trekking prims (60 mm) i discos amples (90 mm) per a la pols d'hivern
Pal fet a França a Grenoble.
Garantia de per vida.
Es ven el parell amb 2 parells de volanderes (un estiu de 60 mm, un hivern de 90 mm)



196 Article Elements
En estoc
Atenció: Són els darrers en estoc!
Data de disponibilitat:
| Material | 7075 d'alumini |
| Pes | 268 g |
| Tallar | ajustable 66-135 cm (màxim) |
| Nombre de fils | 3 |
| sistema de subjecció | Bloqueig fàcil |
| Diàmetre del fil | 16 / 14 / 12 |
| Gestionar | suro transpirable |
| corretja de mà | confort (antitranspirant) |
| Punt | cònic amb punta de tungstè |
| Suro | goma d'esborrar |
| Rentadora | 60 mm per a trekking i 90 mm per a l'hivern |
| Referència del fabricant | R10467 |

El sistema d'ajust Easy Lock:
El sistema d'ajust Easy Lock Guidetti garanteix un bloqueig senzill i efectiu de l'alçada del pal gràcies al seu sistema de tensió exterior.

El mànec de suro:
Una forma ergonòmica i un material còmode amb bona absorció de la transpiració durant l'ús.

La corretja de confort:
Amb una forma ergonòmica (dreta/esquerra), teixit absorbent a l'interior per evitar la irritació de les mans i la sudoració, i un fàcil ajust de la longitud de la corretja, la corretja de canellera còmoda afavoreix un bon suport de la mà i una bona adherència al mànec.

bâtons rando liège massif des vosges
Très beau produit conforme à mes attentes
je recommande
avis à propos des bâtons Rando Liège massif des Vosges
Bonjour!
Les bâtons répondent vraiment à mon attente et à leur description sur le site. Après le premier essai, ils se rendent indispensables.
La dragonne est parfaitement étudiée. Souffrant de différents handicaps et douleurs, je ne supportais plus le contact d'aucune poignée. Avec ce bâton, le poignet repose dans la dragonne, le liège est doux, les formes aux courbes arrondies de la poignée facilitant la prise en main. La marche est facilitée, vraiment.
Un petit défaut, me semble-t-il: les vis de serrage sont difficiles à bloquer parce que pas très préhensibles. On y arrive malgré tout et ça tient bien. Mais une petite modification serait bienvenue.
Ils sont un peu lourds lorsqu'on a été habitué à des bâtons très légers mais, à l'usage, on apprécie le fait qu'on gagne en stabilité beaucoup stabilité.
Les matériaux employés sont très bons. Préférable au made in China!
L'envoi s'est fait rapidement, l'emballage était parfait.
Très satisfaite. Je les recommandent.
Merci!
Supers batons
La poignée et la dragonne sont très confortables.
Livraison très rapide.