G010168
Στύλοι πεζοπορίας στο σχέδιο Massif des Vosges
Τηλεσκοπικοί πόλοι αλουμινίου 3 τμημάτων, εξοπλισμένοι με το στιβαρό και ασφαλές σύστημα σύσφιξης Easy Lock (clamshell).
• Τηλεσκοπική σκυτάλη 3 τμημάτων με πολύ όμορφο σχέδιο Massif des Vosges
• Ultra Tech 7075 αλουμίνιο (στιβαρό)
• Σύστημα ρύθμισης Easy Lock (αξιόπιστο και ανθεκτικό)
• Αντιιδρωτική λαβή από φελλό
• Αναπνεύσιμος ιμάντας άνεσης
• Κωνική μύτη με μύτη βολφραμίου για πολύ καλό κράτημα
• Λεπτά (60 χλστ.) μπουκέτα πεζοπορίας και φαρδιά (90 χλστ.) τσαντάκια για χειμερινή πούδρα
Ραβδί κατασκευασμένο στη Γαλλία στη Γκρενόμπλ.
Εγγύηση εφ 'όρου ζωής.
Πούλησε το ζευγάρι με 2 ζεύγη ροδέλες (ένα καλοκαίρι 60 mm, ένα χειμώνα 90 mm)



196 Αντικείμενο αντικείμενα
Σε απόθεμα
Προσοχή: Τελευταία κομμάτια!
Ημερομηνία Διαθεσιμότητας:
| Υλικό | 7075 αλουμίνιο |
| Βάρος | 268 g |
| Τομή | ρυθμιζόμενο 66-135cm (μέγιστο) |
| Αριθμός κλώνων | 3 |
| σύστημα σύσφιξης | Εύκολο κλείδωμα |
| Διάμετρος κλώνου | 16 / 14 / 12 |
| Λαβή | αναπνεύσιμος φελλός |
| λουρί για το χέρι | άνεση (αντιιδρωτικό) |
| Σημείο | κωνικό με μύτη βολφραμίου |
| Φελλός | καουτσούκ |
| Ροδέλα | 60 mm για πεζοπορία και 90 mm για χειμώνα |
| Αναφορά κατασκευαστή | R10467 |

Το σύστημα ρύθμισης Easy Lock:
Το σύστημα ρύθμισης Easy Lock Guidetti Εγγυάται ένα απλό και αποτελεσματικό μπλοκάρισμα του ύψους του στύλου χάρη στο εξωτερικό του σύστημα σύσφιξης.

Η λαβή από φελλό:
Εργονομικό σχήμα και άνετο υλικό με καλή απορρόφηση της εφίδρωσης κατά τη χρήση.

Ο ιμάντας άνεσης:
Με εργονομικό σχήμα (δεξιά/αριστερά), ύφασμα που διοχετεύεται στο εσωτερικό για να αποτρέπει τον ερεθισμό και την εφίδρωση των χεριών και την εύκολη ρύθμιση του μήκους του ιμάντα, ο άνετος ιμάντας καρπού προάγει την καλή στήριξη των χεριών και το καλό κράτημα στη λαβή.

bâtons rando liège massif des vosges
Très beau produit conforme à mes attentes
je recommande
avis à propos des bâtons Rando Liège massif des Vosges
Bonjour!
Les bâtons répondent vraiment à mon attente et à leur description sur le site. Après le premier essai, ils se rendent indispensables.
La dragonne est parfaitement étudiée. Souffrant de différents handicaps et douleurs, je ne supportais plus le contact d'aucune poignée. Avec ce bâton, le poignet repose dans la dragonne, le liège est doux, les formes aux courbes arrondies de la poignée facilitant la prise en main. La marche est facilitée, vraiment.
Un petit défaut, me semble-t-il: les vis de serrage sont difficiles à bloquer parce que pas très préhensibles. On y arrive malgré tout et ça tient bien. Mais une petite modification serait bienvenue.
Ils sont un peu lourds lorsqu'on a été habitué à des bâtons très légers mais, à l'usage, on apprécie le fait qu'on gagne en stabilité beaucoup stabilité.
Les matériaux employés sont très bons. Préférable au made in China!
L'envoi s'est fait rapidement, l'emballage était parfait.
Très satisfaite. Je les recommandent.
Merci!
Supers batons
La poignée et la dragonne sont très confortables.
Livraison très rapide.