B010531
Bețe de schi pentru alpinism Traverse WR 2 Black Diamond
SERIA BELTII DE SCHI - MODEL NOU
Traverse WR 2 Black Diamond sunt bețe de drumeție și alpinism echipate cu mânere Whippet Ready care vă permit să atașați un vârf Whippet sau un vârf Whippet Alpin pentru escaladarea pantelor abrupte.
• Proiectat pentru utilizare intensivă
• Stâlpi reglabili cu 2 fire
• Construcție robustă din aluminiu, șuviță superioară de 18 mm și șuviță inferioară de 14 mm
• Sistem de reglare FlickLock Pro de ultimă generație din aluminiu forjat: ușor, puternic și ușor de utilizat
• Mânere Whippet Ready
• Utilizarea stick-urilor în modul de oprire automată datorită Whippet-ului
• Curea de mână confortabilă și reglabilă
• Puc crestat de 100 mm latime pentru zapada pudra
• Opțional Peak Whippet sau Alpine Whippet vândut separat
Disponibil într-o singură mărime 98-140 cm
A vândut perechea
Ideal pentru schi alpinism și rachete de zăpadă

189 Obiect Produse
În stoc
ATENŢIE: Ultimele bucăţi în stoc!
Data disponibilitate: 2014-06-23
| Material | aluminiu |
| Greutate | 612 g (pereche) |
| A tăia | reglabil: 98-140cm |
| Lungime pliată | 98 cm |
| Numărul de fire | 2 |
| sistem de prindere | Noua versiune FlickLock® Pro |
| Mașină de spălat | Puc cu pulbere lat de 100 mm |
| Referinta producatorului | BD111584 |
Sistemul de reglare „FlickLock® Pro”:
Sistemul de ajustare a dimensiunii FlickLock Pro a fost proiectat având în vedere eficiența, compactitatea, ușurința și ușurința de utilizare.
Noul FlickLock Pro are acum o construcție din aluminiu mai ușoară și mai ușor de utilizat.
Bazat pe FlickLock®, FlickLock® Pro revoluționează designul sistemului de reglare.
În timp ce păstrează beneficiile FlickLock, FlickLock Pro oferă un design din aluminiu care economisește spațiu, care îmbunătățește dramatic nivelul de calitate, senzație și rezistență a blocării.
Cele mai importante caracteristici ale sistemului de reglare FlickLock® Pro sunt:
• Un design care economisește spațiu
• Un design cu axă dublă pentru pârghie și blocare sporite
• O compoziție de aluminiu de înaltă calitate concepută pentru a dura și foarte ușoară

Puturile de coș cu pulbere de 100 mm: