B010531
Bastons d'esquí de muntanya Traverse WR 2 Black Diamond
SÈRIE BASTONS D'ESQUÍ - NOU MODEL
Els Traverse WR 2 Black Diamond són bastons de senderisme i muntanyisme equipats amb agafadors Whippet Ready que us permeten enganxar un pic de Whippet o un cim de Whippet alpí per escalar pendents pronunciats.
• Dissenyat per a un ús intensiu
• Pals de 2 fils regulables
• Construcció robusta d'alumini, fil superior de 18 mm i fil inferior de 14 mm
• Sistema d'ajust FlickLock Pro d'última generació en alumini forjat: lleuger, fort i fàcil d'utilitzar
• Grips Whippet Ready
• Ús de pals en mode d'aturada automàtica gràcies al Whippet
• Corretja de canell còmoda i ajustable
• Disc de 100 mm d'ample per a neu pols
• Peak Whippet opcional o Alpine Whippet es ven per separat
Disponible en una talla 98-140 cm
Vengut el parell
Ideal per esquí de muntanya i raquetes de neu

189 Article Elements
En estoc
Atenció: Són els darrers en estoc!
Data de disponibilitat: 23/06/2014
| Material | alumini |
| Pes | 612 g (par) |
| Tallar | ajustable: 98-140cm |
| Longitud plegada | 98 cm |
| Nombre de fils | 2 |
| sistema de subjecció | Nova versió de FlickLock® Pro |
| Rentadora | Disc de pols de 100 mm d'ample |
| Referència del fabricant | BD111584 |
El sistema d'ajust "FlickLock® Pro":
El sistema d'ajust de mida FlickLock Pro es va dissenyar tenint en compte l'eficiència, la compacitat, la lleugeresa i la facilitat d'ús.
El nou FlickLock Pro ara presenta una construcció d'alumini més lleugera i fàcil d'utilitzar.
Basat en el FlickLock®, el FlickLock® Pro revoluciona el disseny del sistema d'ajust.
Tot i que conserva els avantatges de FlickLock, el FlickLock Pro ofereix un disseny d'alumini que estalvia espai que millora dràsticament el nivell de qualitat, sensació i resistència del bloqueig.
Els aspectes més destacats del sistema d'ajust FlickLock® Pro són:
• Un disseny que estalvia espai
• Un disseny de doble eix per augmentar la palanca i el bloqueig
• Una composició d'alumini d'alta qualitat dissenyada per durar i molt lleugera

Els discos de cistella de pols de 100 mm: