B010531
Traverse WR 2 Black Diamond bjergbestigning skistave
SKISTÆV SERIEN - NY MODEL
Traverse WR 2 Black Diamond er vandre- og bjergbestigningsstave udstyret med Whippet Ready-greb, der giver dig mulighed for at fastgøre en Whippet-top eller en Alpine Whippet-top til at bestige stejle skråninger.
• Designet til intensiv brug
• Justerbare 2-strengs stænger
• Robust aluminiumskonstruktion, 18 mm topstreng og 14 mm bundstreng
• Seneste generation af FlickLock Pro-justeringssystem i smedet aluminium: let, stærkt og let at bruge
• Whippet-klare greb
• Brug af pinde i auto-stop-tilstand takket være Whippet
• Komfortabel og justerbar håndledsrem
• 100 mm bred tandpuck til puddersne
• Valgfri Peak Whippet eller Alpine Whippet sælges separat
Fås i en størrelse 98-140 cm
Har solgt parret
Ideel til skibjergbestigning og snesko

189 Enhed Enheder
På lager
Advarsel: Sidste varer på lager!
Tilgængelig igen: 2014-06-23
| Materiale | aluminium |
| Vægt | 612g (par) |
| Skære | justerbar: 98-140cm |
| Foldet længde | 98 cm |
| Antal tråde | 2 |
| spændesystem | FlickLock® Pro ny version |
| Vaskemaskine | 100 mm bred pudderpuck |
| Fabrikantens reference | BD111584 |
Justeringssystemet "FlickLock® Pro":
FlickLock Pro størrelsesjusteringssystemet er designet med effektivitet, kompakthed, lethed og brugervenlighed i tankerne.
Den nye FlickLock Pro har nu en lettere og lettere at bruge aluminiumskonstruktion.
Baseret på FlickLock® revolutionerer FlickLock® Pro designet af justeringssystemet.
Samtidig med at FlickLock's fordele bevares, tilbyder FlickLock Pro et pladsbesparende aluminiumsdesign, der dramatisk forbedrer niveauet af låsekvalitet, følelse og styrke.
Højdepunkterne ved FlickLock® Pro-justeringssystemet er:
• Et pladsbesparende design
• Et dobbeltakslet design for øget gearing og låsning
• En højkvalitets aluminiumssammensætning designet til at holde og meget let

100 mm Powder Basket pucke: