B010531
Bastones de esquí de montaña Traverse WR 2 Black Diamond
SERIE BASTONES DE ESQUÍ - NOVO MODELO
Os Traverse WR 2 Black Diamond son bastones de sendeirismo e montañismo equipados con puños Whippet Ready que che permiten fixar un pico Whippet ou un pico Whippet Alpine para escalar pendentes pronunciadas.
• Deseñado para uso intensivo
• 2 postes axustables
• Construción robusta de aluminio, cordón superior de 18 mm e cordón inferior de 14 mm
• Sistema de axuste FlickLock Pro de última xeración en aluminio forxado: lixeiro, resistente e fácil de usar
• Puños listos para Whippet
• Uso de sticks en modo de parada automática grazas ao Whippet
• Correa de pulso cómoda e axustable
• Disco con muescas de 100 mm de ancho para neve en po
• Peak Whippet ou Alpine Whippet opcional vendidos por separado
Dispoñible nunha única talla 98-140 cm
Vendo o par
Ideal para esquí de montaña e raquetas de neve

189 Elemento elementos:
En stock
Aviso: Últimos productos en stock!
Availability date: 2014-06-23
| Material | aluminio |
| Peso | 612 g (par) |
| Cortar | axustable: 98-140 cm |
| Lonxitude dobrada | 98 cm |
| Número de fíos | 2 |
| sistema de suxeición | Nova versión de FlickLock® Pro |
| Lavadora | Disco de po de 100 mm de ancho |
| Referencia do fabricante | BD111584 |
O sistema de axuste "FlickLock® Pro":
O sistema de axuste de tamaño FlickLock Pro foi deseñado pensando na eficiencia, compacidade, lixeireza e facilidade de uso.
O novo FlickLock Pro agora presenta unha construción de aluminio máis lixeira e máis fácil de usar.
Baseado no FlickLock®, o FlickLock® Pro revoluciona o deseño do sistema de axuste.
Aínda que conserva os beneficios de FlickLock, o FlickLock Pro ofrece un deseño de aluminio que aforra espazo que mellora drasticamente o nivel de calidade, sensación e resistencia do bloqueo.
Os aspectos máis destacados do sistema de axuste FlickLock® Pro son:
• Un deseño que aforra espazo
• Un deseño de eixe dobre para aumentar a palanca e o bloqueo
• Unha composición de aluminio de alta calidade deseñada para durar e moi lixeira

Os discos de cesta de po de 100 mm: