B010285
Bec de schi Whippet Black Diamond Self-Stop - Model 2019
Proiectat special pentru schi alpinism abrupt sau splitboarding, Whippet este un stâlp din aluminiu cu 3 straturi, cu un vârf din oțel inoxidabil care se atașează cu ușurință de mâner.
• Stâlp de aluminiu reglabil cu 3 secțiuni și, prin urmare, foarte robust
• Sistem inovator ClickLock pentru a securiza Whippet-ul
• Spion de oțel detașabil pentru a comuta în modul „clasic” pentru bețe de schi
• Inserție de prindere pentru modul schi
• Curea de mână confortabilă și reglabilă
• Puc mare crestat pentru zăpadă pudră
• Sistem de reglare FlickLock Pro, robust, sigur și durabil
Disponibil într-o singură mărime 100-140 cm
Se vinde individual
Ideal pentru schi alpinism și splitboarding

183 Obiect Produse
În stoc
ATENŢIE: Ultimele bucăţi în stoc!
Data disponibilitate: 2014-06-23
| Material | aluminiu |
| Greutate | 490 g (băț+târnăcop) |
| A tăia | reglabil: 100-140 cm |
| Lungime pliată | 70 cm |
| Numărul de fire | 3 |
| sistem de prindere | FlickLock® Pro |
| Mașină de spălat | disc cu crestături late pentru zăpadă pudră |
| Referinta producatorului | BD111565 |
Sistemul de reglare „FlickLock® Pro”:
Sistemul de reglare a dimensiunii FlickLock a fost proiectat având în vedere eficiența, compactitatea și ușurința de utilizare.
Ajustarea FlickLock este de top când vine vorba de stil rapid și ușurință.
Deoarece muntele necesită echipamente fiabile și rezistente, tehnologia FlickLock oferă ajustări sigure, rapide, simple și facilitează orele petrecute pe traseu.
Bazat pe FlickLock®, FlickLock® Pro revoluționează designul sistemului de reglare.
În timp ce păstrează beneficiile FlickLock, FlickLock Pro oferă un design din oțel inoxidabil care economisește spațiu, care îmbunătățește dramatic nivelul de calitate, senzație și rezistență a blocării.
Cele mai importante caracteristici ale sistemului de reglare FlickLock® Pro sunt:
• Un design care economisește spațiu
• Un design cu axă dublă pentru pârghie și blocare sporite
• O construcție din oțel inoxidabil de înaltă calitate concepută pentru a dura

Conforme à mes attentes
Produit conforme à mes attentes, livré dans les délais, à un moment où tous les distributeurs étaient en rupture de stock
Parfait
Plusieurs commandes via ce site et toujours très satisfait...je recommande.
Le produit correspond bien à la description. Pic bien protégé, facile d'utilisation et peut s'enlever lorsqu'on ne l'utilise pas.