B010285
Whippet Black Diamond Self-Stop-skistav - 2019-model
Specielt designet til stejle skibjergbestigning eller splitboarding, Whippet er en 3-lags aluminiumsstang med en spids i rustfrit stål, der nemt sættes på håndtaget.
• Justerbar 3-delt aluminiumsstang og derfor meget robust
• Innovativt ClickLock-system til at sikre Whippet
• Aftagelig stålspyd for at skifte til "klassisk" turskistavtilstand
• Grebe indsats til ski mode
• Komfortabel og justerbar håndledsrem
• Stor puck med hak til puddersne
• FlickLock Pro-justeringssystem, robust, sikkert og holdbart
Fås i en størrelse 100-140 cm
Sælges enkeltvis
Ideel til skibjergbestigning og splitboarding

183 Enhed Enheder
På lager
Advarsel: Sidste varer på lager!
Tilgængelig igen: 2014-06-23
| Materiale | aluminium |
| Vægt | 490 g (pind+whippet pick) |
| Skære | justerbar: 100-140cm |
| Foldet længde | 70 cm |
| Antal tråde | 3 |
| spændesystem | FlickLock® Pro |
| Vaskemaskine | bred puck til puddersne |
| Fabrikantens reference | BD111565 |
Justeringssystemet "FlickLock® Pro":
FlickLock-størrelsesjusteringssystemet er designet med effektivitet, kompakthed og brugervenlighed i tankerne.
FlickLock-justeringen er i top, når det kommer til hurtig styling og lethed.
Fordi bjerget kræver pålideligt og modstandsdygtigt udstyr, tilbyder FlickLock-teknologien sikre, hurtige, enkle justeringer og letter de timer, der bruges på stien.
Baseret på FlickLock® revolutionerer FlickLock® Pro designet af justeringssystemet.
Samtidig med at FlickLock'ens fordele bevares, tilbyder FlickLock Pro et pladsbesparende design i rustfrit stål, der dramatisk forbedrer niveauet af låsekvalitet, følelse og styrke.
Højdepunkterne ved FlickLock® Pro-justeringssystemet er:
• Et pladsbesparende design
• Et dobbeltakslet design for øget gearing og låsning
• En højkvalitets rustfri stålkonstruktion designet til at holde

Conforme à mes attentes
Produit conforme à mes attentes, livré dans les délais, à un moment où tous les distributeurs étaient en rupture de stock
Parfait
Plusieurs commandes via ce site et toujours très satisfait...je recommande.
Le produit correspond bien à la description. Pic bien protégé, facile d'utilisation et peut s'enlever lorsqu'on ne l'utilise pas.