Bastóns Expedition 2 Pro Black Diamond
Serie de xira
Os Expedition 2 Pro son bastones telescópicos de 2 seccións deseñados para esquí de travesía pero tamén axeitados para facer sendeirismo en todas as estacións.
Presentan o novo sistema de axuste de tamaño de vara FlickLock Pro, que é máis lixeiro, resistente e máis fácil de usar.
• Novo Deseño
• Versión de 2 pezas da Expedición
• Postes versátiles e resistentes (construción de aluminio)
• Fácil de axustar e extremadamente funcional
• Cordón superior de 16 mm e cordón inferior de 14 mm
• Mango cómodo para catro estacións
• Extensión de escuma e punta de picking para manexar fibelas de zapatos e levantadores de talón
• Correa de pulso axustable de ancho variable para unha comodidade ergonómica con ou sen luvas
• Sistema de axuste FlickLock Pro de última xeración en aluminio forxado: lixeiro, resistente e fácil de usar
• Lavadoras de cestas de pó de 100 mm de ancho para un agarre moi bo
Dispoñible en 2 tamaños: 95-145cm / 105-155cm
Véndese como un par cun par de discos de Powder Baskets

987 Elemento elementos:
En stock
Aviso: Últimos productos en stock!
Availability date: 2014-06-23
| Material | aluminio |
| Peso | par: [95-145 cm] 535 g |
| Cortar | axustable: 95-145cm / 105-155cm |
| Lonxitude dobrada | [95-145 cm] 95 cm / [105-155 cm] 105 cm |
| Número de fíos | 2 |
| sistema de suxeición | FlickLock® Pro de próxima xeración |
| Manexar | mango cómodo con extensión de escuma |
| Lavadora | Powder Baskets Discos de 100 mm + Discos de trekking |
| Referencia do fabricante | BD111573 / BD111590 |
Os postes Expedition 2 Pro inclúen o novo sistema de axuste de tamaño de poste FlickLock Pro Black Diamond. O FlickLock Pro agora é máis lixeiro grazas a unha construción de aluminio, tamén é máis resistente e máis fácil de usar.
Os bastones de esquí Expedition 2 Black Diamond son bastones moi versátiles que se poden usar en todas as estacións.
Moi funcional, o Expedition 2 está equipado co sistema de axuste FlickLock, moi fiable, o axuste da altura do poste faise de forma moi sinxela.
Características como a empuñadura con extensión de escuma e os discos Powder Baskets fan que sexa un poste ideal para esquí de travesía e raquetas de neve.
O sistema de axuste "FlickLock® Pro" (novo deseño):
O sistema de axuste de tamaño FlickLock Pro foi deseñado pensando na eficiencia, compacidade, lixeireza e facilidade de uso.
O novo FlickLock Pro agora presenta unha construción de aluminio máis lixeira e máis fácil de usar.
Baseado no FlickLock®, o FlickLock® Pro revoluciona o deseño do sistema de axuste.
Aínda que conserva os beneficios de FlickLock, o FlickLock Pro ofrece un deseño de aluminio que aforra espazo que mellora drasticamente o nivel de calidade, sensación e resistencia do bloqueo.
Os aspectos máis destacados do sistema de axuste FlickLock® Pro son:
• Un deseño que aforra espazo
• Un deseño de eixe dobre para aumentar a palanca e o bloqueo
• Unha composición de aluminio de alta calidade deseñada para durar e moi lixeira

Os discos da cesta de po: