Bastons Expedition 2 Pro Black Diamond
Sèrie de gira
Els Expedition 2 Pro són bastons telescòpics de 2 seccions dissenyats per a l'esquí de muntanya, però també aptes per fer senderisme en totes les estacions.
Compten amb el nou sistema d'ajust de la mida del pal FlickLock Pro, que és més lleuger, més fort i més fàcil d'utilitzar.
• Nou Disseny
• Versió de 2 peces de l'Expedició
• Pals versàtils i resistents (construcció d'alumini)
• Fàcil d'ajustar i extremadament funcional
• Fil superior de 16 mm i fil inferior de 14 mm
• Còmode mànec de quatre estacions
• Extensió d'escuma i punta de recollida per manejar sivelles de sabates i aixecaments de taló
• Corretja de canell ajustable d'amplada variable per a una comoditat ergonòmica amb o sense guants
• Sistema d'ajust FlickLock Pro d'última generació en alumini forjat: lleuger, fort i fàcil d'utilitzar
• Amples rentadores de cistelles de pols de 100 mm per a una molt bona adherència
Disponible en 2 mides: 95-145cm / 105-155cm
Es ven com un parell amb un parell de discos de Powder Baskets

987 Article Elements
En estoc
Atenció: Són els darrers en estoc!
Data de disponibilitat: 23/06/2014
| Material | alumini |
| Pes | parell: [95-145 cm] 535 g |
| Tallar | ajustable: 95-145cm / 105-155cm |
| Longitud plegada | [95-145 cm] 95 cm / [105-155 cm] 105 cm |
| Nombre de fils | 2 |
| sistema de subjecció | FlickLock® Pro de nova generació |
| Gestionar | mànec còmode amb extensió d'escuma |
| Rentadora | Cistelles de pols Discos de 100 mm + Discos de trekking |
| Referència del fabricant | BD111573 / BD111590 |
Els pals Expedition 2 Pro inclouen el nou sistema d'ajust de la mida dels pals FlickLock Pro Black Diamond. El FlickLock Pro ara és més lleuger gràcies a una construcció d'alumini, també és més fort i fàcil d'utilitzar.
Els bastons d'esquí Expedition 2 Black Diamond són bastons molt versàtils que es poden utilitzar en totes les estacions.
Molt funcional, l'Expedition 2 està equipada amb el sistema d'ajust FlickLock, molt fiable, l'ajust de l'alçada del pal es fa de manera molt senzilla.
Característiques com l'adherència amb extensió d'escuma i els discos Powder Baskets el converteixen en un pal ideal per a esquí de muntanya i raquetes de neu.
El sistema d'ajust "FlickLock® Pro" (nou disseny):
El sistema d'ajust de mida FlickLock Pro es va dissenyar tenint en compte l'eficiència, la compacitat, la lleugeresa i la facilitat d'ús.
El nou FlickLock Pro ara presenta una construcció d'alumini més lleugera i fàcil d'utilitzar.
Basat en el FlickLock®, el FlickLock® Pro revoluciona el disseny del sistema d'ajust.
Tot i que conserva els avantatges de FlickLock, el FlickLock Pro ofereix un disseny d'alumini que estalvia espai que millora dràsticament el nivell de qualitat, sensació i resistència del bloqueig.
Els aspectes més destacats del sistema d'ajust FlickLock® Pro són:
• Un disseny que estalvia espai
• Un disseny de doble eix per augmentar la palanca i el bloqueig
• Una composició d'alumini d'alta qualitat dissenyada per durar i molt lleugera

Els discos de la cistella de pols: