Ski Sticks Expedition 3p Black Diamond
TOURSERIE - SKISTAVER - NY MODEL
Kompakt, justerbar og sammensat af 3 aluminiumsstrenge, 3P Black Diamond Expedition Sticks er alsidige, resistente og lette at transportere.
De er meget populære blandt fans af skiturnering og praksis med cykel/skiangreb.
FLAP Flicklock Justeringssystem giver dig mulighed for at justere højden på pinden med pålidelig stramning.
Brug pommel med lige kanter til at skrabe isen og sne akkumuleret på ski.
Dragons bundet af en lark -knude er lette at fjerne, når det er nødvendigt.
• 3 Strands Telescopic Stick (Ø 18 | 16 | 14 mm)
• Robust pind med aluminiumskonstruktion
• Håndter med en EVA -skumudvidelse
• Pommel med lige kanter for at skrabe sneen akkumuleret på ski
• Tekstureret gummi -hængslet tip på håndtaget for let at justere fastgørelserne
• Pålideligt og hurtigt flicklock -justeringssystem (PH3 -skruetrækkerspids integreret i den nedre streng)
• Crottal tip til at håndtere sko og klimakssko
• Dragonnered fastgjort af en larkknot, let at løsne
• Brede 100 mm Powder Baskets skiver for meget godt greb
Kompatibel med hakkede 3/4 skiver (valgfrit, klik her)
Disponible en 2 tailles (réglables): 90-125 cm / 100-140 cm
Couleur: Desert Sage
Har solgt parret

1000 Enhed Enheder
På lager
Advarsel: Sidste varer på lager!
Tilgængelig igen:
| Materiale | aluminium |
| Vægt | 524 g [90-125 cm] / 530 g [100-140 cm] |
| Skære | Justerbar: 90-125 cm / 100-140 cm |
| Foldet længde | 59 cm [90-125 cm] / 64 cm [100-140 cm] |
| Antal tråde | 3 |
| spændesystem | FlickLock® |
| Håndtere | Komfortabelt skumhåndtag med en EVA Foam Grip Extension |
| Vaskemaskine | Pulverkurve pucke 100 mm |
| Fabrikantens reference | BD111616 |
Justeringssystemet "FlickLock" (ventil):
FlickLock-størrelsesjusteringssystemet er designet med effektivitet, kompakthed og brugervenlighed i tankerne.
FlickLock-justeringen er i top, når det kommer til hurtig styling og lethed.
Fordi bjerget kræver pålideligt og modstandsdygtigt udstyr, tilbyder FlickLock-teknologien sikre, hurtige, enkle justeringer og letter de timer, der bruges på stien.
Powder Basket pucke: