STOC EPUISIT, VA ROG OPTAȚI PENTRU NOUL MODEL FĂCÂND CLICK AICI
Bețe de trekking Alpine FLZ Black Diamond
Belețe reglabile versatile, destinate drumețiilor vara sau schiurilor de turism iarna datorită șaibelor mari interschimbabile.
Stalpi ușori din aluminiu din 3 piese (robusți), echipați cu tehnologie de eliberare rapidă Z-Pole și sistem de reglare a dimensiunii FlickLock.
• 20 cm de reglare suplimentară
• Mâner din plută naturală, confortabil și respirabil
• Curea de mână respirabilă și care elimină umezeala
• Extensie sub mânerul anti-alunecare din PU
• Stâlpul pliabil cu 3 secțiuni oferă o desfășurare rapidă și ajustare FlickLock
• Compoziție de aluminiu pentru o rezistență excelentă
• Sfaturi Flex Tech pentru utilizarea vârfurilor din carbură sau cauciuc
• Pucuri de trekking de 60 mm și pucuri Powder Compactor pentru pudra de iarnă
Disponibil in 3 marimi: 95-110cm / 105-125cm / 120-140cm
A vândut perechea.

-1 Obiect Produse
Acest produs nu mai este în stoc
ATENŢIE: Ultimele bucăţi în stoc!
Data disponibilitate: 2014-06-23
| Material | aluminiu |
| Greutate | pereche: [95-110 cm] 591 g / [105-125 cm] 600 g / [120-140 cm] 612 g |
| A tăia | reglabil: 95-110cm / 105-125cm / 120-140cm |
| Lungime pliată | [95-110 cm] 36 cm / [105-125 cm] 40 cm / [120-140 cm] 42 cm |
| Numărul de fire | 3 |
| sistem de prindere | FlickLock |
| Mâner | plută cu extensie PU sub mâner |
| curea de mână | elimină umezeala și respirabil |
| Punct | Vârf tehnic din carbură interschimbabil și vârf tehnic din cauciuc |
| Mașină de spălat | Trekking 60 mm (pentru vară) și Powder Compactor (larg pentru plutire pe zăpadă) |
Alpine FLZ este un stâlp de drumeție foarte versatil, rezistent datorită compoziției sale din aluminiu și compresibil (sistem de desfășurare rapidă Z-Pole).
Dispunând de tehnologia Z-Pole, oferă o instalare rapidă și un spațiu de stocare foarte compact atunci când este pliat.
Dispune de sistemul de reglare FlickLock, blocarea stick-ului este rapidă, simplă și fiabilă. Tech Tips interschimbabile din carbură sau cauciuc pot fi adaptate tipului de teren. Manerul din pluta este foarte respirabil, iar extensia din PU imbunatateste aderenta si aderenta pe pante.
Sunt furnizate două tipuri de pucuri, în funcție de sezon, pucuri de trekking de 60 mm pentru drumeții de vară și pucuri mai mari "Powder Compactor" pentru pudra de iarnă.
Sistemul de implementare rapidă Z-Pole:
Tehnologia de desfășurare a conurilor este inspirată de know-how-ul Black Diamond în domeniul sondelor de avalanșă, este o componentă esențială a robusteții, stabilității și vitezei de desfășurare a stâlpilor Z-Pole.
Doar prindeți mânerul și capătul superior al stâlpului și apoi trageți-le pe fiecare în direcția opusă. Bățul se fixează la loc și se blochează.
Fiecare con de desfășurare rapidă este folosit pentru a ghida și poziționa un fir de stick și apoi pentru a asigura joncțiunea când stick-ul este blocat.
Capacele de protecție moi acoperă cablul central de Kevlar al stâlpului atunci când sunt pliate.
Sistemul de implementare rapidă Z-Pole are trei elemente unice:
• Un cablu/cablu intern invizibil
• Un simplu buton pentru a plia șuvița
• Desfăşurare rapidă a conului într-un singur pas

Sistemul de reglare „FlickLock” (supapă):
Sistemul de reglare a dimensiunii FlickLock a fost proiectat având în vedere eficiența, compactitatea și ușurința de utilizare.
Ajustarea FlickLock este de top când vine vorba de stil rapid și ușurință.
Deoarece muntele necesită echipamente fiabile și rezistente, tehnologia FlickLock oferă ajustări sigure, rapide, simple și facilitează orele petrecute pe traseu.
Ajutor la alegerea dimensiunii bastoanelor Z-Pole:
• Pentru mers pe jos, drumeții și cărări, unde criteriile de stabilitate și susținere sunt prioritare: alege o dimensiune de stâlp puțin mai mare decât cea care ți se potrivește.
• Pentru curse, unde criteriul de propulsie în urcare este prioritar: alege o dimensiune a stâlpului puțin mai mică decât cea care ți se potrivește.


choix de bâtons de randonnée
Ces bâtons sont à l'attente de ce que je recherchais et ils sont très pratiques car pliant en Z et réglables