ΕΚΤΟΣ ΑΠΟΘΕΜΑΤΟΣ, ΕΠΙΛΕΞΤΕ ΤΟ ΝΕΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΚΛΙΚ ΕΔΩ
Alpine FLZ Trekking Poles Black Diamond
Ευέλικτοι ρυθμιζόμενοι στύλοι που προορίζονται για πεζοπορία το καλοκαίρι ή περιηγήσεις σκι το χειμώνα χάρη στις μεγάλες εναλλάξιμες ροδέλες του.
Ελαφρύς πόλοι αλουμινίου 3 τεμαχίων (στιβαροί), εξοπλισμένοι με τεχνολογία γρήγορης απελευθέρωσης Z-Pole και σύστημα ρύθμισης μεγέθους FlickLock.
• 20 cm πρόσθετης ρύθμισης
• Λαβή από φυσικό φελλό, άνετη και αναπνεύσιμη
• Ιμάντας καρπού που αναπνέει και απομακρύνει την υγρασία
• Προέκταση κάτω από την αντιολισθητική λαβή PU
• Ο πτυσσόμενος πόλος 3 τμημάτων προσφέρει γρήγορη ανάπτυξη και ρύθμιση FlickLock
• Σύνθεση αλουμινίου για εξαιρετική στιβαρότητα
• Συμβουλές Flex Tech για χρήση μύτης από καρβίδιο ή καουτσούκ
• 60 χλστ. Τρακί Trekking και Powder Compactor για χειμερινή πούδρα
Διατίθεται σε 3 μεγέθη: 95-110cm / 105-125cm / 120-140cm
Πούλησε το ζευγάρι.

-1 Αντικείμενο αντικείμενα
Μη διαθέσιμο
Προσοχή: Τελευταία κομμάτια!
Ημερομηνία Διαθεσιμότητας: 2014-06-23
| Υλικό | αλουμίνιο |
| Βάρος | ζευγάρι: [95-110 cm] 591 g / [105-125 cm] 600 g / [120-140 cm] 612 g |
| Τομή | ρυθμιζόμενο: 95-110 cm / 105-125 cm / 120-140 cm |
| Διπλωμένο μήκος | [95-110 cm] 36 cm / [105-125 cm] 40 cm / [120-140 cm] 42 cm |
| Αριθμός κλώνων | 3 |
| σύστημα σύσφιξης | FlickLock |
| Λαβή | φελλός με προέκταση PU κάτω από τη λαβή |
| λουρί για το χέρι | που απομακρύνει την υγρασία και αναπνέει |
| Σημείο | Εναλλάξιμη μύτη τεχνολογίας καρβιδίου και μύτη τεχνολογίας καουτσούκ |
| Ροδέλα | Trekking 60mm (για το καλοκαίρι) και Powder Compactor (πλάτος για επίπλευση στο χιόνι) |
Το Alpine FLZ είναι ένας πολύ ευπροσάρμοστος στύλος πεζοπορίας, ανθεκτικός χάρη στη σύνθεση αλουμινίου του και συμπιεστό (σύστημα ταχείας ανάπτυξης Z-Pole).
Διαθέτοντας τεχνολογία Z-Pole, προσφέρει γρήγορη ανάπτυξη και πολύ συμπαγή αποθήκευση όταν είναι διπλωμένο.
Διαθέτει το σύστημα ρύθμισης FlickLock, το κλείδωμα του μοχλού είναι γρήγορο, απλό και αξιόπιστο. Τα εναλλάξιμα Tech Tips από καρβίδιο ή καουτσούκ μπορούν να προσαρμοστούν στον τύπο του εδάφους. Η λαβή από φελλό αναπνέει πολύ και η προέκταση PU βελτιώνει το κράτημα και το κράτημα στις πλαγιές.
Παρέχονται δύο τύποι τσαντάκια ανάλογα με την εποχή, 60 χλστ. Trekking pucks για καλοκαιρινές εκδρομές και μεγαλύτερα "Powder Compactor" για χειμερινή πούδρα.
Το σύστημα ταχείας ανάπτυξης Z-Pole:
Η τεχνολογία ανάπτυξης κώνου είναι εμπνευσμένη από την τεχνογνωσία της Black Diamond στους ανιχνευτές χιονοστιβάδων, αποτελεί βασικό στοιχείο της στιβαρότητας, της σταθερότητας και της ταχύτητας ανάπτυξης των πόλων Z-Pole.
Απλώς πιάστε τη λαβή και το πάνω άκρο του στύλου και στη συνέχεια τραβήξτε το καθένα προς την αντίθετη κατεύθυνση. Το ραβδί κουμπώνει στη θέση του και κλειδώνει.
Κάθε κώνος ταχείας ανάπτυξης χρησιμοποιείται για να καθοδηγήσει και να τοποθετήσει ένα σκέλος του ραβδιού και στη συνέχεια για να ασφαλίσει τη διασταύρωση όταν το ραβδί είναι κλειδωμένο.
Μαλακά προστατευτικά ακραία καλύμματα καλύπτουν το κεντρικό καλώδιο Kevlar του στύλου όταν είναι διπλωμένο.
Το Z-Pole Rapid Deployment System έχει τρία μοναδικά στοιχεία:
• Ένα αόρατο εσωτερικό καλώδιο/καλώδιο
• Ένα απλό κουμπί για να διπλώσετε το σκέλος
• Ταχεία ανάπτυξη κώνου σε ένα βήμα

Το σύστημα ρύθμισης "FlickLock" (βαλβίδα):
Το σύστημα προσαρμογής μεγέθους FlickLock σχεδιάστηκε με γνώμονα την αποτελεσματικότητα, τη συμπαγή και την ευκολία χρήσης.
Η ρύθμιση FlickLock είναι κορυφαία όσον αφορά το γρήγορο στυλ και την ελαφρότητα.
Επειδή το βουνό απαιτεί αξιόπιστο και ανθεκτικό εξοπλισμό, η τεχνολογία FlickLock προσφέρει ασφαλείς, γρήγορες, απλές ρυθμίσεις και διευκολύνει τις ώρες που περνάτε στο μονοπάτι.
Βοηθήστε στην επιλογή του μεγέθους των πόλων Z-Pole:
• Για περπάτημα, πεζοπορία και μεταφορά, όπου τα κριτήρια σταθερότητας και υποστήριξης είναι προτεραιότητα: επιλέξτε ένα μέγεθος κοντάρι λίγο μεγαλύτερο από αυτό που σας ταιριάζει.
• Για αγώνες, όπου το κριτήριο της πρόωσης στην ανηφόρα είναι προτεραιότητα: επιλέξτε μέγεθος κοντάρι ελαφρώς μικρότερο από αυτό που σας ταιριάζει.


choix de bâtons de randonnée
Ces bâtons sont à l'attente de ce que je recherchais et ils sont très pratiques car pliant en Z et réglables