ESAGOTADO, OPTE POLO NOVO MODELO PREMEENDO AQUÍ
Bastones de trekking Alpine FLZ Black Diamond
Bastóns axustables versátiles destinados ao sendeirismo no verán ou ao esquí de travesía no inverno grazas ás súas grandes arandelas intercambiables.
Postes de aluminio lixeiros de 3 pezas (robustos), equipados con tecnoloxía de liberación rápida Z-Pole e sistema de axuste de tamaño FlickLock.
• 20 cm de axuste adicional
• Mango de cortiza natural, cómodo e transpirable
• Correa de pulso transpirable e que absorbe a humidade
• Extensión baixo a empuñadura de PU antideslizante
• O poste plegable de 3 seccións ofrece un despregamento rápido e un axuste FlickLock
• Composición de aluminio para unha excelente robustez
• Consellos Flex Tech para usar puntas de carburo ou goma
• Discos de trekking de 60 mm e discos compactadores de po para po de inverno
Dispoñible en 3 tamaños: 95-110cm / 105-125cm / 120-140cm
Vendo o par.

-1 Elemento elementos:
Este produto xa non está en stock
Aviso: Últimos productos en stock!
Availability date: 2014-06-23
| Material | aluminio |
| Peso | par: [95-110 cm] 591 g / [105-125 cm] 600 g / [120-140 cm] 612 g |
| Cortar | axustable: 95-110 cm / 105-125 cm / 120-140 cm |
| Lonxitude dobrada | [95-110 cm] 36 cm / [105-125 cm] 40 cm / [120-140 cm] 42 cm |
| Número de fíos | 3 |
| sistema de suxeición | FlickLock |
| Manexar | cortiza con extensión de PU debaixo do asa |
| correa de man | que absorbe a humidade e transpirable |
| Punto | Punta técnica de carburo intercambiable e punta técnica de goma |
| Lavadora | Trekking 60 mm (para verán) e Powder Compactor (ancho para flotación na neve) |
O Alpine FLZ é un bastón de sendeirismo moi versátil, resistente grazas á súa composición de aluminio e compresible (sistema de despregamento rápido Z-Pole).
Con tecnoloxía Z-Pole, ofrece un despregamento rápido e un almacenamento moi compacto cando está dobrado.
Dispón do sistema de axuste FlickLock, o bloqueo do stick é rápido, sinxelo e fiable. As puntas técnicas de carburo ou goma intercambiables pódense adaptar ao tipo de terreo. O mango de cortiza é moi transpirable e a extensión de PU mellora o agarre e o agarre en pendentes.
Segundo a estación, ofrécense dous tipos de discos, discos de trekking de 60 mm para camiños de verán e discos "Powder Compactor" máis grandes para po de inverno.
O sistema de implantación rápida Z-Pole:
A tecnoloxía de despregamento de conos está inspirada no coñecemento de Black Diamond en sondas de avalancha, é un compoñente esencial da robustez, estabilidade e velocidade de despregamento dos postes Z-Pole.
Só tes que coller o asa e o extremo superior do poste e, a continuación, tiralos cada un nunha dirección oposta. O bastón encaixa no seu lugar e bloquea.
Cada Cono de Despliegue Rápido utilízase para guiar e posicionar un fío da vara e, a continuación, para asegurar a unión cando a vara está bloqueada.
Tapas protectoras suaves que cobren o cable central de Kevlar do poste cando están dobradas.
O sistema de implantación rápida Z-Pole ten tres elementos únicos:
• Un cable/cable interno invisible
• Un simple botón para dobrar o fío
• Implementación rápida de cono nun só paso

O sistema de axuste "FlickLock" (válvula):
O sistema de axuste de tamaño FlickLock foi deseñado pensando na eficiencia, a compacidade e a facilidade de uso.
O axuste FlickLock é de primeira calidade cando se trata de estilo rápido e lixeireza.
Debido a que a montaña require equipos fiables e resistentes, a tecnoloxía FlickLock ofrece axustes seguros, rápidos e sinxelos e facilita as horas que se dedican ao camiño.
Axuda a elixir o tamaño dos sticks Z-Pole:
• Para camiñar, camiñar e transportar, onde os criterios de estabilidade e apoio son prioritarios: elixe unha talla de bastón algo máis grande que a que máis che conveña.
• Para as carreiras, onde o criterio de propulsión en subida é prioritario: elixe un tamaño de pértega lixeiramente menor que o que máis che conveña.


choix de bâtons de randonnée
Ces bâtons sont à l'attente de ce que je recherchais et ils sont très pratiques car pliant en Z et réglables