Bețe de trekking Trail Sport Black Diamond - Seria Trail
Trail Sport sunt stâlpi din aluminiu cu trei secțiuni, foarte robusti și versatili.
Mânerele din spumă EVA sunt confortabile și promovează transferul de umezeală pentru a preveni transpirația.
Sistemul FlickLock permite reglarea stâlpilor până la 140 cm, stâlpii fiind potriviti atât pentru o persoană scundă, cât și pentru o persoană mai înaltă.
• Stâlp telescopic durabil cu 3 secțiuni
• Șnur superior din aluminiu 6061
• Șuvițe medii și inferioare din aluminiu 7075
• Sistem de reglare dublu FlickLock fiabil
• Mâner din spumă EVA
• Pom monodensitate ergonomic
• Curea de mână confortabilă și reglabilă cu lățime variabilă
• Țepi Flex de 4 sezoane cu șaibe subțiri Trekking (evitați blocarea în șabloane)
• Compatibil cu Puturile de Zăpadă Powder Baskets
Inaltime reglabila: 62-140 cm
Disponibil în 3 culori: Granit / Laurel Green / Octane![]()
A vândut perechea

898 Obiect Produse
În stoc
ATENŢIE: Ultimele bucăţi în stoc!
Data disponibilitate: 2014-06-23
| Material | 6061 aluminiu [toron superior] / 7075 aluminiu [toron mijlociu și inferior] |
| Greutate | 500g (pereche) |
| A tăia | reglabil: 100-140 cm |
| Lungime pliată | 62 cm |
| Numărul de fire | 3 |
| sistem de prindere | FlickLock dublu |
| Mâner | spumă EVA |
| curea de mână | nailon Vari-width |
| Punct | Flex în 4 sezoane (compatibil cu pucurile largi de iarnă) |
| Mașină de spălat | Trekking cu volum redus |
| Referinta producatorului | BD112549 |
Sistemul de reglare „FlickLock” (supapă):
Sistemul de reglare a dimensiunii FlickLock a fost proiectat având în vedere eficiența, compactitatea și ușurința de utilizare.
Ajustarea FlickLock este de top când vine vorba de stil rapid și ușurință.
Deoarece muntele necesită echipamente fiabile și rezistente, tehnologia FlickLock oferă ajustări sigure, rapide, simple și facilitează orele petrecute pe traseu.