Bastóns de trekking Trail Sport Black Diamond - Serie Trail
Os Trail Sport son postes de aluminio de 3 seccións moi resistentes e versátiles.
As empuñaduras de escuma EVA son cómodas e favorecen a transferencia de humidade para evitar a suor.
O sistema FlickLock permite axustar os postes ata 140 cm, os polos son axeitados tanto para unha persoa baixa como para unha persoa alta.
• Bastón telescópico duradeiro de 3 seccións
• Cordón superior de aluminio 6061
• Cordas medias e inferiores de aluminio 7075
• Sistema de axuste dobre FlickLock fiable
• Empuñadura de espuma EVA
• Pomo ergonómico de monodensidade
• Correa de pulso cómodo e axustable de ancho variable
• Picos Flex de 4 tempadas con arandelas de trekking finas (evite bloquear a pedra)
• Compatible con Powder Baskets Snow Pucks
Altura regulable: 62-140 cm
Dispoñible en 3 cores: Granito / Laurel Green / Octane![]()
Vendo o par

898 Elemento elementos:
En stock
Aviso: Últimos productos en stock!
Availability date: 2014-06-23
| Material | Aluminio 6061 [caída superior] / Aluminio 7075 [cordo medio e inferior] |
| Peso | 500 g (par) |
| Cortar | axustable: 100-140 cm |
| Lonxitude dobrada | 62 cm |
| Número de fíos | 3 |
| sistema de suxeición | FlickLock dobre |
| Manexar | Espuma EVA |
| correa de man | nylon de ancho variable |
| Punto | Flex de 4 tempadas (compatible con discos anchos de inverno) |
| Lavadora | Sendeirismo de volume reducido |
| Referencia do fabricante | BD112549 |
O sistema de axuste "FlickLock" (válvula):
O sistema de axuste de tamaño FlickLock foi deseñado pensando na eficiencia, a compacidade e a facilidade de uso.
O axuste FlickLock é de primeira calidade cando se trata de estilo rápido e lixeireza.
Debido a que a montaña require equipos fiables e resistentes, a tecnoloxía FlickLock ofrece axustes seguros, rápidos e sinxelos e facilita as horas que pasen no camiño.