Trail Sport Black Diamond trekkingstave - Trail-serien
Trail Sport er meget robuste, alsidige 3-sektions aluminiumsstænger.
EVA-skumgreb er behagelige og fremmer fugtoverførsel for at forhindre sveden.
FlickLock clamshell systemet gør, at stængerne kan justeres op til 140 cm, stængerne er velegnede til både en lav person og en højere person.
• Slidstærk 3-sektions teleskopstang
• Topstreng af 6061 aluminium
• 7075 aluminium midter- og bundtråde
• Pålideligt dobbelt FlickLock-justeringssystem
• EVA skum greb
• Ergonomisk monodensity pommel
• Komfortabel og justerbar Vari-width håndledsrem
• 4-sæsons Flex pigge med tynde Trekking skiver (undgå at blokere i bunden)
• Kompatibel med Powder Baskets Snow Pucks
Højdejusterbar: 62-140cm
Fås i 3 farver: Granit / Laurel Green / Octane![]()
Har solgt parret

898 Enhed Enheder
På lager
Advarsel: Sidste varer på lager!
Tilgængelig igen: 2014-06-23
| Materiale | 6061 aluminium [øverste streng] / 7075 aluminium [midterste og nederste streng] |
| Vægt | 500g (par) |
| Skære | justerbar: 100-140cm |
| Foldet længde | 62 cm |
| Antal tråde | 3 |
| spændesystem | FlickLock dobbelt |
| Håndtere | EVA skum |
| håndrem | nylon Vari-bredde |
| Punkt | 4-sæsons flex (kompatibel med brede vinterpucke) |
| Vaskemaskine | Vandring med reduceret volumen |
| Fabrikantens reference | BD112549 |
Justeringssystemet "FlickLock" (ventil):
FlickLock-størrelsesjusteringssystemet er designet med effektivitet, kompakthed og brugervenlighed i tankerne.
FlickLock-justeringen er i top, når det kommer til hurtig styling og lethed.
Fordi bjerget kræver pålideligt og modstandsdygtigt udstyr, tilbyder FlickLock-teknologien sikre, hurtige, enkle justeringer og letter de timer, der bruges på stien.