B010530
Bec de schi reglabil cu auto-oprire Black Diamond Whippet
SERIA BELTII DE SCHI - MODEL NOU
Whippet este un stâlp din aluminiu cu 3 straturi, cu un vârf din oțel inoxidabil care se atașează cu ușurință la mâner. Spike mărește siguranța în pasaje abrupte sau expuse cu gheață.
• Special conceput pentru schi alpinism pe pante abrupte sau splitboarding (stick compact)
• Stâlp de aluminiu reglabil cu 3 secțiuni și, prin urmare, foarte robust
• Sistem inovator ClickLock pentru a securiza Whippet-ul
• Spion de oțel detașabil pentru a comuta în modul „clasic” pentru bețe de schi
• Inserție de prindere pentru modul schi
• Curea de mână confortabilă și reglabilă
• Puc mare cu crestături 3/4 pentru zăpadă pudră
• Sistem de reglare FlickLock Pro de ultimă generație din aluminiu forjat: ușor, puternic și ușor de utilizat
Disponibil într-o singură mărime 64-140 cm
Se vinde individual
Ideal pentru schi alpinism și splitboarding

183 Obiect Produse
În stoc
ATENŢIE: Ultimele bucăţi în stoc!
Data disponibilitate: 2014-06-23
| Material | aluminiu |
| Greutate | 452 g (băț+târnăcop) |
| A tăia | reglabil: 64-140cm |
| Lungime pliată | 64 cm |
| Numărul de fire | 3 |
| sistem de prindere | Noua versiune FlickLock® Pro |
| Mașină de spălat | Puc cu pulbere lat de 3/4 |
| Referinta producatorului | BD111583 |
Sistemul de reglare „FlickLock® Pro”:
Sistemul de ajustare a dimensiunii FlickLock Pro a fost proiectat având în vedere eficiența, compactitatea, ușurința și ușurința de utilizare.
Noul FlickLock Pro are acum o construcție din aluminiu mai ușoară și mai ușor de utilizat.
Bazat pe FlickLock®, FlickLock® Pro revoluționează designul sistemului de reglare.
În timp ce păstrează beneficiile FlickLock, FlickLock Pro oferă un design din aluminiu care economisește spațiu, care îmbunătățește dramatic nivelul de calitate, senzație și rezistență a blocării.
Cele mai importante caracteristici ale sistemului de reglare FlickLock® Pro sunt:
• Un design care economisește spațiu
• Un design cu axă dublă pentru pârghie și blocare sporite
• O compoziție de aluminiu de înaltă calitate concepută pentru a dura și foarte ușoară

Puturile pentru coș de schi 3/4:
Whippet Black Diamond
Commande effectuée le week-end et reçue le mercredi, top. Je n'ai pas encore pu tester le bâton en montagne en conditions réelles sur ce mois de juin mais il paraît robuste et la lame efficace. Un peu lourd (environ 450g) pr laisser la lame à la montée, elle sera au fond du sac (je suis en ski rando). Pour avoir tester les demi rondelles Black D sur une autre paire se bâton d'un collègue, elles sont vraiment top dans le pentu (évite que le bâton "saute") et surtout très efficace pour les cales de montée sur mes Marker Kingpin.