B010530
Bastó d'esquí ajustable Black Diamond Whippet Self-Stop
SÈRIE BASTONS D'ESQUÍ - NOU MODEL
El Whippet és un pal d'alumini de 3 capes amb una punta d'acer inoxidable que s'enganxa fàcilment al mànec. La punta augmenta la seguretat en passatges costeruts o exposats amb gel.
• Especialment dissenyat per a l'esquí de muntanya en pendents pronunciades o splitboard (stick compacte)
• Pal d'alumini ajustable de 3 seccions i per tant molt robust
• Innovador sistema ClickLock per assegurar el Whippet
• Punta d'acer extraïble per canviar al mode "clàssic" de bastons d'esquí de muntanya
• Inserció d'adherència per al mode d'esquí
• Corretja de canell còmoda i ajustable
• Disc gran de 3/4 dentades per a neu pols
• Sistema d'ajust FlickLock Pro d'última generació en alumini forjat: lleuger, fort i fàcil d'utilitzar
Disponible en una talla 64-140 cm
Es ven individualment
Ideal per a esquí de muntanya i splitboard

183 Article Elements
En estoc
Atenció: Són els darrers en estoc!
Data de disponibilitat: 23/06/2014
| Material | alumini |
| Pes | 452 g (pal + pic de whippet) |
| Tallar | ajustable: 64-140cm |
| Longitud plegada | 64 cm |
| Nombre de fils | 3 |
| sistema de subjecció | Nova versió de FlickLock® Pro |
| Rentadora | Disc de pols de 3/4 d'ample |
| Referència del fabricant | BD111583 |
El sistema d'ajust "FlickLock® Pro":
El sistema d'ajust de mida FlickLock Pro es va dissenyar tenint en compte l'eficiència, la compacitat, la lleugeresa i la facilitat d'ús.
El nou FlickLock Pro ara presenta una construcció d'alumini més lleugera i fàcil d'utilitzar.
Basat en el FlickLock®, el FlickLock® Pro revoluciona el disseny del sistema d'ajust.
Tot i que conserva els avantatges de FlickLock, el FlickLock Pro ofereix un disseny d'alumini que estalvia espai que millora dràsticament el nivell de qualitat, sensació i resistència del bloqueig.
Els aspectes més destacats del sistema d'ajust FlickLock® Pro són:
• Un disseny que estalvia espai
• Un disseny de doble eix per augmentar la palanca i el bloqueig
• Una composició d'alumini d'alta qualitat dissenyada per durar i molt lleugera

Els discos de cistella d'esquí 3/4:
Whippet Black Diamond
Commande effectuée le week-end et reçue le mercredi, top. Je n'ai pas encore pu tester le bâton en montagne en conditions réelles sur ce mois de juin mais il paraît robuste et la lame efficace. Un peu lourd (environ 450g) pr laisser la lame à la montée, elle sera au fond du sac (je suis en ski rando). Pour avoir tester les demi rondelles Black D sur une autre paire se bâton d'un collègue, elles sont vraiment top dans le pentu (évite que le bâton "saute") et surtout très efficace pour les cales de montée sur mes Marker Kingpin.