B010530
Bastón de esquí axustable Black Diamond Whippet Self-Stop
SERIE BASTONES DE ESQUÍ - NOVO MODELO
O Whippet é un poste de aluminio de 3 capas cunha punta de aceiro inoxidable que se fixa facilmente no asa. O pico aumenta a seguridade en pasaxes empinadas ou expostas con xeo.
• Especialmente deseñado para esquí de montaña en pendentes pronunciadas ou splitboarding (bastón compacto)
• Poste de aluminio axustable de 3 seccións e polo tanto moi robusto
• Innovador sistema ClickLock para protexer o Whippet
• Punta de aceiro extraíble para cambiar ao modo "clásico" de bastón de esquí de travesía
• Inserto de agarre para o modo esquí
• Correa de pulso cómoda e axustable
• Disco grande de 3/4 con muescas para neve en po
• Sistema de axuste FlickLock Pro de última xeración en aluminio forxado: lixeiro, resistente e fácil de usar
Dispoñible nunha única talla 64-140 cm
Se vende individualmente
Ideal para esquí de montaña e splitboard

183 Elemento elementos:
En stock
Aviso: Últimos productos en stock!
Availability date: 2014-06-23
| Material | aluminio |
| Peso | 452 g (vara + pico Whippet) |
| Cortar | axustable: 64-140 cm |
| Lonxitude dobrada | 64 cm |
| Número de fíos | 3 |
| sistema de suxeición | Nova versión de FlickLock® Pro |
| Lavadora | Disco de po de 3/4 de ancho |
| Referencia do fabricante | BD111583 |
O sistema de axuste "FlickLock® Pro":
O sistema de axuste de tamaño FlickLock Pro foi deseñado pensando na eficiencia, compacidade, lixeireza e facilidade de uso.
O novo FlickLock Pro agora presenta unha construción de aluminio máis lixeira e máis fácil de usar.
Baseado no FlickLock®, o FlickLock® Pro revoluciona o deseño do sistema de axuste.
Aínda que conserva os beneficios de FlickLock, o FlickLock Pro ofrece un deseño de aluminio que aforra espazo que mellora drasticamente o nivel de calidade, sensación e resistencia do bloqueo.
Os aspectos máis destacados do sistema de axuste FlickLock® Pro son:
• Un deseño que aforra espazo
• Un deseño de eixe dobre para aumentar a palanca e o bloqueo
• Unha composición de aluminio de alta calidade deseñada para durar e moi lixeira

Os discos de cesta de esquí 3/4:
Whippet Black Diamond
Commande effectuée le week-end et reçue le mercredi, top. Je n'ai pas encore pu tester le bâton en montagne en conditions réelles sur ce mois de juin mais il paraît robuste et la lame efficace. Un peu lourd (environ 450g) pr laisser la lame à la montée, elle sera au fond du sac (je suis en ski rando). Pour avoir tester les demi rondelles Black D sur une autre paire se bâton d'un collègue, elles sont vraiment top dans le pentu (évite que le bâton "saute") et surtout très efficace pour les cales de montée sur mes Marker Kingpin.