B010528
Carbon Whippet Black Diamond Steep Hill baston de schi
SERIA BELTII DE SCHI - MODEL NOU
Stâlpul Carbon Whippet este un stâlp din două piese pentru schi alpinism echipat cu un vârf de oțel detașabil (Whippet).
Folosit la urcușuri abrupte, Whippet-ul poate fi îndepărtat foarte ușor pe pante moderate și la coborâri.
Noua versiune a Carbon Whippet prezintă cel mai recent design al sistemului de reglare FlickLock Pro, care este mai ușor (din aluminiu) și mai robust.
• Stâlp reglabil cu 2 secțiuni cu secțiune superioară din aluminiu și secțiune inferioară din fibră de carbon
• Ușoare, eficiente și rezistente datorită construcției mixte din aluminiu și carbon
• Sistem inovator ClickLock pentru a securiza Whippet-ul
• Spion de oțel detașabil pentru a comuta în modul „clasic” pentru bețe de schi
• Inserție de prindere pentru modul schi
• Curea de mână confortabilă și reglabilă
• Puc mare cu crestături 3/4 pentru zăpadă pudră
• Sistem de reglare FlickLock Pro de ultimă generație din aluminiu forjat: ușor, puternic și ușor de utilizat
Disponibil într-o singură mărime 99-140 cm
Se vinde individual
Ideal pentru schi de turism pe pante abrupte

197 Obiect Produse
În stoc
ATENŢIE: Ultimele bucăţi în stoc!
Data disponibilitate: 2014-06-23
| Material | aluminiu și cărbune |
| Greutate | 443 g (băț+târnăcop) |
| A tăia | reglabil: 99-140cm |
| Lungime pliată | 99 cm |
| Numărul de fire | 2 |
| sistem de prindere | Noua versiune FlickLock® Pro |
| Mașină de spălat | Puc cu pulbere lat de 3/4 |
| Referinta producatorului | BD111582 |
Sistemul de reglare „FlickLock® Pro”:
Sistemul de ajustare a dimensiunii FlickLock Pro a fost proiectat având în vedere eficiența, compactitatea, ușurința și ușurința de utilizare.
Noul FlickLock Pro are acum o construcție din aluminiu mai ușoară și mai ușor de utilizat.
Bazat pe FlickLock®, FlickLock® Pro revoluționează designul sistemului de reglare.
În timp ce păstrează beneficiile FlickLock, FlickLock Pro oferă un design din aluminiu care economisește spațiu, care îmbunătățește dramatic nivelul de calitate, senzație și rezistență a blocării.
Cele mai importante caracteristici ale sistemului de reglare FlickLock® Pro sunt:
• Un design care economisește spațiu
• Un design cu axă dublă pentru pârghie și blocare sporite
• O compoziție de aluminiu de înaltă calitate concepută pentru a dura și foarte ușoară

Puturile pentru coș de schi 3/4: