B010528
Bastó d'esquí Carbon Whippet Black Diamond Steep Hill
SÈRIE BASTONS D'ESQUÍ - NOU MODEL
El pal de carboni Whippet és un pal de dues peces per a esquí de muntanya equipat amb un pic d'acer extraïble (Whippet).
Utilitzat en pujades pronunciades, el Whippet es pot treure molt fàcilment en pendents moderats i en baixades.
La nova versió del Carbon Whippet presenta l'últim disseny del sistema d'ajust FlickLock Pro, que és més lleuger (en alumini) i més robust.
• Pal ajustable de 2 seccions amb secció superior d'alumini i secció inferior de fibra de carboni
• Lleuger, eficient i resistent gràcies a una construcció mixta d'alumini i carboni
• Innovador sistema ClickLock per assegurar el Whippet
• Punta d'acer extraïble per canviar al mode "clàssic" de bastons d'esquí de muntanya
• Inserció d'adherència per al mode d'esquí
• Corretja de canell còmoda i ajustable
• Disc gran de 3/4 dentades per a neu pols
• Sistema d'ajust FlickLock Pro d'última generació en alumini forjat: lleuger, fort i fàcil d'utilitzar
Disponible en una talla 99-140 cm
Es ven individualment
Ideal per fer esquí de muntanya en pendents pronunciades

197 Article Elements
En estoc
Atenció: Són els darrers en estoc!
Data de disponibilitat: 23/06/2014
| Material | alumini i carboni |
| Pes | 443 g (bastó + pic de whippet) |
| Tallar | ajustable: 99-140cm |
| Longitud plegada | 99 cm |
| Nombre de fils | 2 |
| sistema de subjecció | Nova versió de FlickLock® Pro |
| Rentadora | Disc de pols de 3/4 d'ample |
| Referència del fabricant | BD111582 |
El sistema d'ajust "FlickLock® Pro":
El sistema d'ajust de mida FlickLock Pro es va dissenyar tenint en compte l'eficiència, la compacitat, la lleugeresa i la facilitat d'ús.
El nou FlickLock Pro ara presenta una construcció d'alumini més lleugera i fàcil d'utilitzar.
Basat en el FlickLock®, el FlickLock® Pro revoluciona el disseny del sistema d'ajust.
Tot i que conserva els avantatges de FlickLock, el FlickLock Pro ofereix un disseny d'alumini que estalvia espai que millora dràsticament el nivell de qualitat, sensació i resistència del bloqueig.
Els aspectes més destacats del sistema d'ajust FlickLock® Pro són:
• Un disseny que estalvia espai
• Un disseny de doble eix per augmentar la palanca i el bloqueig
• Una composició d'alumini d'alta qualitat dissenyada per durar i molt lleugera

Els discos de cistella d'esquí 3/4: