B010528
Bastón de esquí Carbon Whippet Black Diamond Steep Hill
SERIE BASTONES DE ESQUÍ - NOVO MODELO
O bastón Carbon Whippet é un bastón de dúas pezas para esquí de montaña equipado cun pico de aceiro extraíble (Whippet).
Usado en subidas pronunciadas, o Whippet pódese quitar moi facilmente en pendentes moderadas e en baixadas.
A nova versión do Carbon Whippet presenta o último deseño do sistema de axuste FlickLock Pro, que é máis lixeiro (en aluminio) e máis robusto.
• Poste axustable de 2 seccións con sección superior de aluminio e sección inferior de fibra de carbono
• Lixeiro, eficiente e resistente grazas a unha construción mixta de aluminio e carbono
• Innovador sistema ClickLock para protexer o Whippet
• Punta de aceiro extraíble para cambiar ao modo "clásico" de bastón de esquí de travesía
• Inserto de agarre para o modo esquí
• Correa de pulso cómoda e axustable
• Disco grande de 3/4 con muescas para neve en po
• Sistema de axuste FlickLock Pro de última xeración en aluminio forxado: lixeiro, resistente e fácil de usar
Dispoñible nunha única talla 99-140 cm
Se vende individualmente
Ideal para esquí de travesía en pendentes pronunciadas

197 Elemento elementos:
En stock
Aviso: Últimos productos en stock!
Availability date: 2014-06-23
| Material | aluminio e carbono |
| Peso | 443 g (vara + pico Whippet) |
| Cortar | axustable: 99-140 cm |
| Lonxitude dobrada | 99 cm |
| Número de fíos | 2 |
| sistema de suxeición | Nova versión de FlickLock® Pro |
| Lavadora | Disco de po de 3/4 de ancho |
| Referencia do fabricante | BD111582 |
O sistema de axuste "FlickLock® Pro":
O sistema de axuste de tamaño FlickLock Pro foi deseñado pensando na eficiencia, compacidade, lixeireza e facilidade de uso.
O novo FlickLock Pro agora presenta unha construción de aluminio máis lixeira e máis fácil de usar.
Baseado no FlickLock®, o FlickLock® Pro revoluciona o deseño do sistema de axuste.
Aínda que conserva os beneficios de FlickLock, o FlickLock Pro ofrece un deseño de aluminio que aforra espazo que mellora drasticamente o nivel de calidade, sensación e resistencia do bloqueo.
Os aspectos máis destacados do sistema de axuste FlickLock® Pro son:
• Un deseño que aforra espazo
• Un deseño de eixe dobre para aumentar a palanca e o bloqueo
• Unha composición de aluminio de alta calidade deseñada para durar e moi lixeira

Os discos de cesta de esquí 3/4: