G010026

Stâlp din aluminiu din 2 secțiuni echipat cu prindere Guidetti, pentru o aderență mai bună indiferent de pantă sau teren, și sistem dublu de strângere.
Stick fabricat in Franta la Grenoble.
2 ani garantie.
Se vinde ca pereche cu o saiba de 90 mm pentru fiecare bata


18 Obiect Produse
În stoc
ATENŢIE: Ultimele bucăţi în stoc!
Data disponibilitate: 2014-06-23
| Material | carbon / aluminiu Ultra Tech 7075 |
| Greutate | 261 g |
| A tăia | reglabil 107-140 cm (max) |
| Numărul de fire | 2 |
| sistem de prindere | Blocare ușoară / prindere conică |
| Diametrul firului | 16 / 14 |
| Mâner | atingere usoara |
| curea de mână | confort |
| Punct | conic cu vârf de wolfram |
| Mașină de spălat | 90 mm |
GRIPER CARBON EASY LOCK este aliatul perfect pentru drumețiile de iarnă cu mânerul Guidetti anti-alunecare pentru o aderență bună pe pante și compoziția sa din carbon/aluminiu care combină ușurința și rezistența. Sistemul sau de strângere dublă (Easy Lock + strângere con de internet) oferă siguranță maximă în suporturi. În cele din urmă, este echipat cu o spălătorie cu pulbere cu diametrul de 90 mm.
Sistemul dublu de prindere:
Combinația a 2 sisteme de blocare pe același stick (sistem de strângere a conului și Easy Lock) vă oferă securitate absolută pe suporturi și reglarea ușoară a lungimii stick-ului în timpul utilizării.
