B010284
Bâtons de ski Traverse WR 2 Black Diamond - modèle 2019
Versatile, dar special concepute pentru schi alpinism abrupt, bețele Traverse WR 2 prezintă caracteristicile celebrilor bețe Traverse Pro plus o prindere Whippet Ready.
Acest mâner vă permite să atașați un pick Whippet Black Diamond (se vinde separat ca opțiune).
• Proiectat pentru utilizare intensivă
• Stâlpi reglabili cu 2 fire
• Construcție robustă din aluminiu, șuviță superioară de 18 mm și șuviță inferioară de 14 mm
• Sistem de reglare FlickLock Pro, robust, sigur și durabil
• Mânere Whippet Ready
• Compatibil cu Whippet, pick up din oțel inoxidabil care se atașează ușor de mâner
• Utilizarea stick-urilor în modul de oprire automată datorită Whippet-ului
• Curea de mână confortabilă și reglabilă
• Puc crestat de 100 mm latime pentru zapada pudra
Disponibil într-o singură mărime 100-140 cm
A vândut perechea
Ideal pentru schi alpinism și rachete de zăpadă

93 Obiect Produse
În stoc
ATENŢIE: Ultimele bucăţi în stoc!
Data disponibilitate: 2014-06-23
| Material | aluminiu |
| Greutate | 570 g (pereche) |
| A tăia | reglabil: 100-140 cm |
| Lungime pliată | 96 cm |
| Numărul de fire | 2 |
| sistem de prindere | FlickLock® Pro |
| Mașină de spălat | Puc crestat de 100 mm latime pentru zapada pudra |
| Referinta producatorului | BD111566 |
Sistemul de reglare „FlickLock® Pro”:
Sistemul de reglare a dimensiunii FlickLock a fost proiectat având în vedere eficiența, compactitatea și ușurința de utilizare.
Ajustarea FlickLock este de top când vine vorba de stil rapid și ușurință.
Deoarece muntele necesită echipamente fiabile și rezistente, tehnologia FlickLock oferă ajustări sigure, rapide, simple și facilitează orele petrecute pe traseu.
Bazat pe FlickLock®, FlickLock® Pro revoluționează designul sistemului de reglare.
În timp ce păstrează beneficiile FlickLock, FlickLock Pro oferă un design din oțel inoxidabil care economisește spațiu, care îmbunătățește dramatic nivelul de calitate, senzație și rezistență a blocării.
Cele mai importante caracteristici ale sistemului de reglare FlickLock® Pro sunt:
• Un design care economisește spațiu
• Un design cu axă dublă pentru pârghie și blocare sporite
• O construcție din oțel inoxidabil de înaltă calitate concepută pentru a dura

Excellent produit
Des bâtons très utiles en pente raide, sécurisants, et à prix raisonnable. Fermetures très fiables.