B010284
Bâtons de ski Traverse WR 2 Black Diamond - modèle 2019
Alsidige, men specielt designet til stejle skibjergbestigning, Traverse WR 2 stænger har funktionerne fra de verdensberømte Traverse Pro stænger plus et Whippet Ready greb.
Dette håndtag giver dig mulighed for at fastgøre en Whippet Black Diamond pick (sælges separat som ekstraudstyr).
• Designet til intensiv brug
• Justerbare 2-strengs stænger
• Robust aluminiumskonstruktion, 18 mm topstreng og 14 mm bundstreng
• FlickLock Pro-justeringssystem, robust, sikkert og holdbart
• Whippet-klare greb
• Kompatibel med Whippet, rustfrit stål, der nemt sættes på håndtaget
• Brug af pinde i auto-stop-tilstand takket være Whippet
• Komfortabel og justerbar håndledsrem
• 100 mm bred tandpuck til puddersne
Fås i en størrelse 100-140 cm
Har solgt parret
Ideel til skibjergbestigning og snesko

93 Enhed Enheder
På lager
Advarsel: Sidste varer på lager!
Tilgængelig igen: 2014-06-23
| Materiale | aluminium |
| Vægt | 570g (par) |
| Skære | justerbar: 100-140cm |
| Foldet længde | 96 cm |
| Antal tråde | 2 |
| spændesystem | FlickLock® Pro |
| Vaskemaskine | 100 mm bred tandpuck til puddersne |
| Fabrikantens reference | BD111566 |
Justeringssystemet "FlickLock® Pro":
FlickLock-størrelsesjusteringssystemet er designet med effektivitet, kompakthed og brugervenlighed i tankerne.
FlickLock-justeringen er i top, når det kommer til hurtig styling og lethed.
Fordi bjerget kræver pålideligt og modstandsdygtigt udstyr, tilbyder FlickLock-teknologien sikre, hurtige, enkle justeringer og letter de timer, der bruges på stien.
Baseret på FlickLock® revolutionerer FlickLock® Pro designet af justeringssystemet.
Samtidig med at FlickLock'ens fordele bevares, tilbyder FlickLock Pro et pladsbesparende design i rustfrit stål, der dramatisk forbedrer niveauet af låsekvalitet, følelse og styrke.
Højdepunkterne ved FlickLock® Pro-justeringssystemet er:
• Et pladsbesparende design
• Et dobbeltakslet design for øget gearing og låsning
• En højkvalitets rustfri stålkonstruktion designet til at holde

Excellent produit
Des bâtons très utiles en pente raide, sécurisants, et à prix raisonnable. Fermetures très fiables.