P030663
Scripete Petzl Nano Traxion
Rotul de tensionare de înaltă performanță Petzl Nano Traxion este compact și ultraușor (53 g).
Proiectat pentru salvare, este folosit pe frânghie cu diametrul de 7 până la 11 mm.
Un orificiu vă permite să conectați scripetele la o carabină Sm'D cu un cordon pentru a evita pierderea acestuia.
• Foarte compact
• Eficiență excelentă datorită rulmentului cu bile etanșat (91%)
• lacăt care lucrează pe frânghie înghețată sau noroioasă
• Compatibil cu cablul RAD LINE de 6 mm
• Compatibil cu cablul PUR'LINE de 6 mm numai pentru ridicarea sacului
Folosit pe frânghie cu diametrul de 7 până la 11 mm

498 Obiect Produse
În stoc
ATENŢIE: Ultimele bucăţi în stoc!
Data disponibilitate:
| Greutate | 53 g |
| Garanție | 3 ani |
| Certificari | CE EN 567 / UKCA / UIAA |
| Diametrul minim al cablului | 7 mm |
| Diametrul maxim al cablului | 11 mm |
| Tip de snopi | rulment cu bile etanșat |
| Diametru snopi | 18 mm |
| Randament | 91% |
| Rezistența la rupere | 15 kN (7.5 kN x 2) |
| Sarcina de rupere în curs de desfășurare scripete de captare | 4 kN |
| Referinta producatorului | P053AA00 |
Spécificités:
• Scheme de instalare a cablurilor gravate în interiorul scripetelui
• Folosit pe frânghie cu diametrul de 7 până la 11 mm
• Orificiu pentru conectarea la scripete, folosind un cordon, o carabină Sm'D pentru a o face impermeabilă