Bețe de trekking Pursuit Shock Black Diamond
BEȚI DE TREKKING SERIA PURSUIT
Pursuit Shock Black Diamond sunt bețe de trekking premium cu mânere ergonomice din plută și un sistem de amortizare a șocurilor.
Amplasat în interiorul și sub mâner, absorbantul ajută la atenuarea vibrațiilor și la limitarea durerilor articulare.
• Stalpi rezistenti in 4 sezon
• Stalpi telescopici robusti din aluminiu 7000 cu 3 secțiuni
• Amortizor pentru a reduce durerile articulare și a atenua vibrațiile
• 2 dimensiuni de mâner pentru mâini mici și mari
• Mâner din plută naturală confortabil, care elimină transpirația
• Extensie sub mâner din spumă anti-alunecare pe bază de alge Bloom
• Curele de mână înlocuibile Solution 2.0 fabricate din fibre reciclate
• Sisteme de reglare a dimensiunii stickului FlickLock+ simple, rapide și la atingere moale
• Spike Flex pentru 4 sezoane cu opțiune de montare a puțurilor de trekking sau de iarnă (late)
• Vârfuri interschimbabile din carbură Tech și cauciuc
• Șaibe de trekking subțiri de 38 mm
• Pucuri de zăpadă praf 100 mm pentru zăpadă praf de iarnă
• Bit hexagonal de 1,5 mm (1/4") găzduit în șuviță pentru a strânge sistemul de reglare în caz de urgență
Disponibil in 2 marimi:
100-125 cm - prindere in marimea S/M [lungime/diametru prindere: 102 mm/32 mm]
100-140 cm - poignée en taille M/L [longueur/diamètre du grip: 115 mm/37 mm]
Disponible en 2 couleurs: Steel Grey-Foam Green / Steel Grey-Octane
A vândut perechea![]()
![]()

1999 Obiect Produse
În stoc
ATENŢIE: Ultimele bucăţi în stoc!
Data disponibilitate: 2014-06-23
| Material | aluminiu 7000 |
| Greutate | 496 g [dimensiune 100-125 cm] / 520 g [dimensiune 100-140 cm] |
| A tăia | reglabil: 100-125cm / 100-140cm |
| Lungime pliată | 66 cm [înălțime 100-125 cm] / 70 cm [înălțime 100-140 cm] |
| Numărul de fire | 3 |
| sistem de prindere | FlickLock+ |
| Mâner | pluta naturala, respirabila, cu extensie din spuma Bloom si amortizor |
| curea de mână | Soluția 2.0 |
| Punct | Sfaturi Tech interschimbabile (carbură și cauciuc) |
| Mașină de spălat | Pucuri de trekking subțiri de 38 mm și pucuri de praf cu lățime de 100 mm pentru iarnă |
| Referinta producatorului | BD110068 |
Mânerul de plută al stâlpilor Pursuit Series Black Diamond:
Extensia „Grip Bloom” de sub mâner:
BLOOM Grip este proiectat cu un material ecologic fabricat din alge marine.
Mânerul oferă multiple posibilități de prindere pentru a facilita trecerile pe pante abrupte.
Sistemul de amortizor:
Amortizorul este ascuns în interior și sub mâner.
Este conceput pentru a amortiza vibrațiile și pentru a limita durerile articulare în timpul orelor lungi petrecute pe trasee.
Sistemul de reglare „FlickLock+” (valvă):
Tehnologia FlickLock+ permite reglarea rapidă și sigură a înălțimii stick-ului.
Supapa din aluminiu și acoperită cu un strat de bi-densitate moale la atingere pentru un confort optim.

Sfat tehnic cu sistemul WaveLock:
Utilizați vârfurile din carbură de tungsten sau vârfurile din cauciuc, în funcție de natura terenului.
- Vârfurile din carbură Tech oferă o aderență foarte bună pe trasee sau pe gheață
- Picurile din cauciuc Tech limitează zgomotul, nu vor marca sau deteriora traseele și oferă o aderență excelentă