Pursuit Shock Black Diamond Trekking κοντάρια
ΣΕΙΡΑ PURSUIT TREKKING POLES
Το Pursuit Shock Black Diamond είναι κορυφαίοι στύλοι πεζοπορίας με εργονομικές λαβές από φελλό και σύστημα αμορτισέρ.
Τοποθετημένο μέσα και κάτω από τη λαβή, ο απορροφητής βοηθά στην απόσβεση των κραδασμών και στον περιορισμό του πόνου στις αρθρώσεις.
• Στύλοι βαρέως τύπου 4 σεζόν
• Στιβαροί τηλεσκοπικοί πόλοι αλουμινίου 3 τμημάτων 7000
• Αμορτισέρ για τη μείωση του πόνου στις αρθρώσεις και την απόσβεση των κραδασμών
• 2 μεγέθη λαβής για μικρά και μεγάλα χέρια
• Άνετη, φυσική λαβή από φελλό που απομακρύνει τον ιδρώτα
• Επέκταση κάτω από τη λαβή σε αντιολισθητικό αφρό με βάση τα φύκια Bloom
• Αντικαταστάσιμοι ιμάντες καρπού Solution 2.0 κατασκευασμένοι από ανακυκλωμένες ίνες
• Απλά, γρήγορα και απαλά συστήματα ρύθμισης μεγέθους stick FlickLock+
• Αιχμές Flex 4 εποχών με δυνατότητα τοποθέτησης πεζοπορίας ή χειμωνιάτικων μπουκιών (ευρεία)
• Εναλλάξιμα άκρα καρβιδίου τεχνολογίας και καουτσούκ
• Λεπτές ροδέλες Trekking 38 mm
• Χιόνι σε σκόνη 100 mm για χειμερινό χιόνι σε σκόνη
• 1,5 mm (1/4") εξαγωνική μύτη στεγασμένη στον κλώνο για σφίξιμο του συστήματος ρύθμισης σε περίπτωση έκτακτης ανάγκης
Διατίθεται σε 2 μεγέθη:
100-125 cm - λαβή σε μέγεθος S/M [μήκος/διάμετρος λαβής: 102 mm/32 mm]
100-140 cm - poignée en taille M/L [longueur/diamètre du grip: 115 mm/37 mm]
Disponible en 2 couleurs: Steel Grey-Foam Green / Steel Grey-Octane
Πούλησε το ζευγάρι![]()
![]()

1999 Αντικείμενο αντικείμενα
Σε απόθεμα
Προσοχή: Τελευταία κομμάτια!
Ημερομηνία Διαθεσιμότητας: 2014-06-23
| Υλικό | αλουμίνιο 7000 |
| Βάρος | 496g [μέγεθος 100-125cm] / 520g [μέγεθος 100-140cm] |
| Τομή | ρυθμιζόμενο: 100-125cm / 100-140cm |
| Διπλωμένο μήκος | 66 cm [ύψος 100-125 cm] / 70 cm [ύψος 100-140 cm] |
| Αριθμός κλώνων | 3 |
| σύστημα σύσφιξης | FlickLock+ |
| Λαβή | φυσικός φελλός, αναπνεύσιμος, με προέκταση αφρού Bloom και αμορτισέρ |
| λουρί για το χέρι | Λύση 2.0 |
| Σημείο | Εναλλάξιμες Τεχνικές συμβουλές (καρβίδιο και καουτσούκ) |
| Ροδέλα | 38 mm λεπτές τσάντες Trekking και πλάτος 100 mm τσάντες σκόνης για το χειμώνα |
| Αναφορά κατασκευαστή | BD110068 |
Η λαβή από φελλό των στύλων Pursuit Series Black Diamond:
Η προέκταση "Grip Bloom" κάτω από τη λαβή:
Το BLOOM Grip έχει σχεδιαστεί με ένα φιλικό προς το περιβάλλον υλικό κατασκευασμένο από φύκια.
Η λαβή προσφέρει πολλαπλές δυνατότητες λαβής για να διευκολύνει τα περάσματα σε απότομες πλαγιές.
Το σύστημα αμορτισέρ:
Το αμορτισέρ είναι κρυμμένο μέσα και κάτω από τη λαβή.
Έχει σχεδιαστεί για να μειώνει τους κραδασμούς και να περιορίζει τον πόνο στις αρθρώσεις κατά τη διάρκεια πολλών ωρών που περνάτε στα μονοπάτια.
Το σύστημα ρύθμισης "FlickLock+" (βαλβίδα):
Η τεχνολογία FlickLock+ επιτρέπει γρήγορη και ασφαλή ρύθμιση ύψους ραβδιού.
Η βαλβίδα είναι από αλουμίνιο και καλύπτεται με επίστρωση διπλής πυκνότητας απαλή στην αφή για βέλτιστη άνεση.

Τεχνική συμβουλή με σύστημα WaveLock:
Χρησιμοποιήστε τις άκρες από καρβίδιο βολφραμίου ή τις μύτες από καουτσούκ ανάλογα με τη φύση του εδάφους.
- Οι μύτες καρβιδίου Tech προσφέρουν πολύ καλό κράτημα σε μονοπάτια ή στον πάγο
- Οι αιχμές από καουτσούκ τεχνολογίας περιορίζουν τον θόρυβο, δεν σημαδεύουν ή καταστρέφουν τα μονοπάτια και παρέχουν εξαιρετική πρόσφυση