Bastons de trekking Pursuit Shock Black Diamond
SÈRIE PURSUIT BASTONS DE TREKKING
Els Pursuit Shock Black Diamond són bastons de trekking de primera qualitat amb agafadors de suro ergonòmics i un sistema d'amortiment.
Col·locat dins i sota del mànec, l'absorbidor ajuda a amortir les vibracions i limitar el dolor articular.
• Bastons de 4 estacions de gran resistència
• Resistents pals telescòpics d'alumini 7000 de 3 seccions
• Amortidor per reduir el dolor articular i amortir la vibració
• 2 mides de mànec per a mans petites i grans
• Mànec de suro natural còmode i que absorbeix la suor
• Extensió sota l'empunyadura en escuma antilliscant a base d'algues Bloom
• Corretges de canell reemplaçables Solution 2.0 fetes de fibres reciclades
• Sistemes d'ajust de la mida dels pals FlickLock+ senzills, ràpids i de tacte suau
• Pics Flex de 4 temporades amb opció per muntar discos de trekking o d'hivern (amples)
• Puntes de goma i carbur Tech intercanviables
• Renandes de trekking primes de 38 mm
• Discos de neu pols de 100 mm per a neu pols d'hivern
• Bit hexagonal d'1,5 mm (1/4") allotjat al fil per estrènyer el sistema d'ajust en cas d'emergència
Disponible en 2 mides:
100-125 cm - adherència en talla S/M [longitud/diàmetre de l'empunyadura: 102 mm/32 mm]
100-140 cm - poignée en taille M/L [longueur/diamètre du grip: 115 mm/37 mm]
Disponible en 2 couleurs: Steel Grey-Foam Green / Steel Grey-Octane
Vengut el parell![]()
![]()

1999 Article Elements
En estoc
Atenció: Són els darrers en estoc!
Data de disponibilitat: 23/06/2014
| Material | alumini 7000 |
| Pes | 496 g [mida 100-125 cm] / 520 g [mida 100-140 cm] |
| Tallar | ajustable: 100-125cm / 100-140cm |
| Longitud plegada | 66cm [alçada 100-125cm] / 70cm [alçada 100-140cm] |
| Nombre de fils | 3 |
| sistema de subjecció | FlickLock+ |
| Gestionar | suro natural, transpirable, amb extensió d'escuma Bloom i amortidor |
| corretja de mà | Solució 2.0 |
| Punt | Consells Tech intercanviables (carbur i cautxú) |
| Rentadora | Discos de trekking de 38 mm de gruix i discos de pols de 100 mm d'ample per a l'hivern |
| Referència del fabricant | BD110068 |
L'adherència de suro dels pals de diamant negre de la sèrie Pursuit:
L'extensió "Grip Bloom" sota el mànec:
El BLOOM Grip està dissenyat amb un material ecològic fet d'algues.
L'adherència ofereix múltiples possibilitats d'adherència per facilitar els passos en pendents pronunciats.
El sistema amortidor:
L'amortidor s'amaga dins i sota el mànec.
Està dissenyat per amortir les vibracions i limitar el dolor articular durant les llargues hores que passen als senders.
El sistema d'ajust "FlickLock+" (vàlvula):
La tecnologia FlickLock+ permet un ajust ràpid i segur de l'alçada del pal.
La vàlvula d'alumini i coberta amb un recobriment bi-densitat suau al tacte per a un confort òptim.

Consell tècnic amb el sistema WaveLock:
Utilitzeu les puntes de carbur de tungstè o les puntes de goma de cautxú segons la naturalesa del terreny.
- Les puntes de carbur Tech ofereixen una molt bona adherència a senders o gel
- Les puntes de goma tecnològica limiten el soroll, no marcaran ni danyaran els senders i proporcionen una gran adherència