Bastones de trekking Pursuit Shock Black Diamond
BASTÓNS DE TREKKING SERIE PURSUIT
Os Pursuit Shock Black Diamond son bastones de sendeirismo premium con empuñaduras de cortiza ergonómicas e un sistema de amortiguación.
Colocado dentro e debaixo do mango, o absorbedor axuda a amortiguar as vibracións e limitar a dor nas articulacións.
• Bastóns de 4 temporadas resistentes
• Robustos postes telescópicos de aluminio 7000 de 3 secciones
• Amortecedor para reducir a dor nas articulacións e amortiguar as vibracións
• 2 tamaños de asa para mans pequenas e grandes
• Mango cómodo de cortiza natural que absorbe a suor
• Extensión baixo a empuñadura en escuma antideslizante a base de algas Bloom
• Correas de pulso substituíbles Solution 2.0 feitas con fibras recicladas
• Sistemas de axuste de tamaño de vara FlickLock+ sinxelos, rápidos e de tacto suave
• Picos Flex de 4 tempadas con opción para montar discos de trekking ou de inverno (anchos)
• Puntas intercambiables de carburo Tech e goma
• Arandelas de trekking finas de 38 mm
• Discos de neve en po de 100 mm para neve en po de inverno
• Broca hexagonal de 1,5 mm (1/4") alojada no cordón para apertar o sistema de axuste en caso de emerxencia
Dispoñible en 2 tamaños:
100-125 cm - agarre en tamaño S/M [longitud/diámetro de agarre: 102 mm/32 mm]
100-140 cm - poignée en taille M/L [longueur/diamètre du grip: 115 mm/37 mm]
Disponible en 2 couleurs: Steel Grey-Foam Green / Steel Grey-Octane
Vendo o par![]()
![]()

1999 Elemento elementos:
En stock
Aviso: Últimos productos en stock!
Availability date: 2014-06-23
| Material | aluminio 7000 |
| Peso | 496 g [tamaño 100-125 cm] / 520 g [tamaño 100-140 cm] |
| Cortar | axustable: 100-125 cm / 100-140 cm |
| Lonxitude dobrada | 66 cm [altura 100-125 cm] / 70 cm [altura 100-140 cm] |
| Número de fíos | 3 |
| sistema de suxeición | FlickLock+ |
| Manexar | cortiza natural, transpirable, con extensión de espuma Bloom e amortiguador |
| correa de man | Solución 2.0 |
| Punto | Consellos técnicos intercambiables (carburo e goma) |
| Lavadora | Discos de trekking de 38 mm de grosor e discos de po de 100 mm de ancho para o inverno |
| Referencia do fabricante | BD110068 |
A empuñadura de cortiza dos postes de diamante negro da serie Pursuit:
A extensión "Grip Bloom" baixo o asa:
O BLOOM Grip está deseñado cun material ecolóxico feito de algas mariñas.
O agarre ofrece múltiples posibilidades de agarre para facilitar os pasos en pendentes pronunciadas.
Sistema de amortiguación:
O amortecedor está oculto dentro e debaixo da empuñadura.
Está deseñado para amortiguar as vibracións e limitar a dor nas articulacións durante as longas horas que pasan nos camiños.
O sistema de axuste "FlickLock+" (válvula):
A tecnoloxía FlickLock+ permite un axuste rápido e seguro da altura do stick.
A válvula en aluminio e cuberta cun revestimento bi-densidade suave ao tacto para un confort óptimo.

Consello técnico co sistema WaveLock:
Use as puntas de carburo de tungsteno ou as puntas de caucho en función da natureza do terreo.
- As puntas de carburo Tech ofrecen un agarre moi bo nos camiños ou no xeo
- As puntas de goma tecnolóxicas limitan o ruído, non marcarán nin danarán os camiños e proporcionan un gran agarre