Stalpi compacti Lacal Quick Stick
Drumeții Game
Model de ales:
- Quick Stick Compact Alu: 100% aluminiu 7075 T6
- Quick Stick Compact Carbon: 100% carbone avec le brin du bas en aluminium 7075 T6 (évite la casse lors d'un blocage dans les pierriers)
Belii Lacal Quick Stick Compact sunt destinati drumeților preocupați de dimensiunea bețelor atunci când sunt pliate. Lungimea stâlpilor este de 40 cm, transportul este ușor!
Cu stâlpul sprijinit pe sol, sistemul de desfășurare Lacal Z combinat cu tehnologia Quick Fast Lock blochează șuvițele instantaneu.
Înălțimea bastonului este reglabilă de la 110 la 135 cm prin strângerea supapei.
• Stalpi cu 4 fire cu deschidere rapidă
• Model din aluminiu: bastoane mai puternice
• Model din carbon: stâlpi mai ușori cu mai puține vibrații în antebrațe
• Ultra-compact [40 cm pliat]
• Sistem Quick Fast Lock pentru blocarea suvitelor
• Sistem de reglare Good Lock System
• Ajustabil de la 110 la 135 cm
• Sistem Elastic Clip pentru unificarea suvitelor pentru transport
• Mâner lung „EVA Double” pentru a îmbunătăți aderența pe pante
• Curea de mână reglabilă și respirabilă
• Vârf de mărime din carbură de tungsten
• Pucuri de trekking și pucuri largi pentru iarnă
Belțe de drumeție dezvoltate în Franța la Grenoble de Pascal Guidetti, renumit inventator al echipamentelor tehnice pentru exterior

999 Obiect Produse
În stoc
ATENŢIE: Ultimele bucăţi în stoc!
Data disponibilitate: 2014-06-23
| Material | aluminiu 7075 T6 [Quick Stick Compact Alu] / carbone et brin bas en aluminiu 7075 T6 [Quick Stick Compact Carbon] |
| Greutate | 560 g la paire [Quick Stick Compact Alu] / 490 g [Quick Stick Compact Carbon] |
| A tăia | reglabil: 110 până la 125 cm |
| Lungime pliată | 40 cm |
| Numărul de fire | 4 [16 / 14 / 14 / 14 mm] |
| sistem de prindere | clapet Good Lock System |
| Mâner | spumă EVA dublă lungă |
| curea de mână | respirabil si reglabil |
| Punct | Vârf de mărime din carbură de tungsten |
| Mașină de spălat | vara iarna |
| Referinta producatorului | FH-01-040 / FH-01-041 |
Tehnologii:
• Sistem de implementare Quick Fast Lock
• Clip elastic
• Sistem de blocare bun
• Mâner lung din spumă Double Grip
• Change Tip vară/iarnă sistem de schimbare a pucului