Bastóns compactos Lacal Quick Stick
Gamme Sendeirismo
Modelo a escoller:
- Quick Stick Compact Alu: 100% aluminio 7075 T6
- Quick Stick Compact Carbon: 100% carbone avec le brin du bas en aluminium 7075 T6 (évite la casse lors d'un blocage dans les pierriers)
Os bastóns Lacal Quick Stick Compact están pensados para excursionistas preocupados polo tamaño dos bastóns cando están dobrados. A lonxitude dos postes é de 40 cm, o transporte é doado!
Coa pértega descansando no chan, o sistema de despregamento Lacal Z combinado coa tecnoloxía Quick Fast Lock bloquea os fíos ao instante.
A altura da vara é regulable de 110 a 135 cm apretando a válvula.
• Postes de 4 fíos de despregamento rápido
• Modelo de aluminio: varas máis fortes
• Modelo de carbono: postes máis lixeiros con menos vibración nos antebrazos
• Ultra compacto [40 cm plegado]
• Sistema Quick Fast Lock para bloquear os fíos
• Sistema de axuste de concha Good Lock System
• Axustable de 110 a 135 cm
• Sistema Elastic Clip para unificar os fíos para o transporte
• Asa longa "EVA Double" para mellorar o agarre en pendentes
• Correa de pulso axustable e transpirable
• Punta de carburo de tungsteno
• Discos de sendeirismo e discos anchos para o inverno
Bastóns de sendeirismo desenvolvidos en Francia en Grenoble por Pascal Guidetti, recoñecido inventor do equipamento técnico ao aire libre

999 Elemento elementos:
En stock
Aviso: Últimos productos en stock!
Availability date: 2014-06-23
| Material | Aluminio 7075 T6 [Quick Stick Compact Alu] / Carbone e Brin Bas en Aluminium 7075 T6 [Quick Stick Compact Carbon] |
| Peso | 560 g la par [Quick Stick Compact Alu] / 490 g [Quick Stick Compact Carbon] |
| Cortar | axustable: 110 a 125 cm |
| Lonxitude dobrada | 40 cm |
| Número de fíos | 4 [16 / 14 / 14 / 14 mm] |
| sistema de suxeición | clapet Good Lock System |
| Manexar | Espuma EVA dobre longa |
| correa de man | transpirable e axustable |
| Punto | Punta de carburo de tungsteno |
| Lavadora | verán Inverno |
| Referencia do fabricante | FH-01-040 / FH-01-041 |
Tecnoloxías:
• Sistema de implementación de bloqueo rápido rápido
• Clip elástico
• Bo sistema de bloqueo
• Mango de espuma Long Grip Double
• Sistema de cambio de disco de cambio de punta verán/inverno