Pals compactes Lacal Quick Stick
Gamme Senderisme
Model a escollir:
- Quick Stick Compact Alu: 100% alumini 7075 T6
- Quick Stick Compact Carbon: 100% carbone avec le brin du bas en aluminium 7075 T6 (évite la casse lors d'un blocage dans les pierriers)
Els pals Lacal Quick Stick Compact estan pensats per a excursionistes preocupats per la mida dels pals quan estan plegats. La longitud dels pals és de 40 cm, el transport és fàcil!
Amb el pal recolzat a terra, el sistema de desplegament Lacal Z combinat amb la tecnologia Quick Fast Lock bloqueja els fils a l'instant.
L'alçada del pal és regulable de 110 a 135 cm apretant la vàlvula.
• Pals de 4 fils de desplegament ràpid
• Model d'alumini: pals més forts
• Model de carboni: pals més lleugers amb menys vibració als avantbraços
• Ultra compacte [40 cm plegat]
• Sistema Quick Fast Lock per bloquejar els fils
• Sistema d'ajust de la closca Good Lock System
• Ajustable de 110 a 135 cm
• Sistema de clip elàstic per unificar els fils per al transport
• Mànec llarg "EVA Doble" per millorar l'adherència en pendents
• Corretja de canell ajustable i transpirable
• Punta de mida de carbur de tungstè
• Discos de trekking i discos amples per a l'hivern
Bastons de senderisme desenvolupats a França a Grenoble per Pascal Guidetti, reconegut inventor de l'equip tècnic d'exterior

999 Article Elements
En estoc
Atenció: Són els darrers en estoc!
Data de disponibilitat: 23/06/2014
| Material | alumini 7075 T6 [Quick Stick Compact Alu] / carbone i brin bas en alumini 7075 T6 [Quick Stick Compact Carbon] |
| Pes | 560 g la parell [Quick Stick Compact Alu] / 490 g [Quick Stick Compact Carbon] |
| Tallar | ajustable: de 110 a 125 cm |
| Longitud plegada | 40 cm |
| Nombre de fils | 4 [16 / 14 / 14 / 14 mm] |
| sistema de subjecció | clapet Good Lock System |
| Gestionar | Doble escuma EVA llarga |
| corretja de mà | transpirable i ajustable |
| Punt | Punta de mida de carbur de tungstè |
| Rentadora | estiu Hivern |
| Referència del fabricant | FH-01-040 / FH-01-041 |
Tecnologies:
• Sistema de desplegament Quick Fast Lock
• Clip elàstic
• Bon sistema de bloqueig
• Mànec llarg d'escuma Double Grip
• Sistema de canvi de disc estiu/hivern Change Tip