Συμπαγείς πόλοι Lacal Quick Stick
Πεζοπορία παιχνιδιού
Μοντέλο για επιλογή:
- Quick Stick Compact Alu: 100% αλουμίνιο 7075 T6
- Quick Stick Compact Carbon: 100% carbone avec le brin du bas en aluminium 7075 T6 (évite la casse lors d'un blocage dans les pierriers)
Οι πόλοι Lacal Quick Stick Compact προορίζονται για πεζοπόρους που ανησυχούν για το μέγεθος των πόλων όταν διπλώνονται. Το μήκος των πόλων είναι 40 cm, η μεταφορά είναι εύκολη!
Με τον πόλο ακουμπισμένο στο έδαφος, το σύστημα ανάπτυξης Lacal Z σε συνδυασμό με την τεχνολογία Quick Fast Lock κλειδώνει τα νήματα αμέσως.
Το ύψος του ραβδιού ρυθμίζεται από 110 έως 135 cm με βαλβίδα σύσφιξης.
• Γρήγορη ανάπτυξη κουμπωτών 4-κλώνων πόλων
• Μοντέλο αλουμινίου: ισχυρότερα μπαστούνια
• Μοντέλο Carbon: ελαφρύτεροι στύλοι με λιγότερους κραδασμούς στους πήχεις
• Εξαιρετικά συμπαγές [40 cm διπλωμένο]
• Σύστημα Quick Fast Lock για κλείδωμα των κλώνων
• Σύστημα ρύθμισης clamshell του Good Lock System
• Ρυθμιζόμενο από 110 έως 135 cm
• Σύστημα Elastic Clip για ενοποίηση των νημάτων για μεταφορά
• Μακριά λαβή "EVA Double" για βελτίωση της πρόσφυσης στις πλαγιές
• Ρυθμιζόμενος και αναπνεύσιμος ιμάντας καρπού
• Μύτη μεγέθους καρβιδίου βολφραμίου
• Πουκ για πεζοπορία και φαρδιά ξωτικά για το χειμώνα
Στύλοι πεζοπορίας που αναπτύχθηκαν στη Γαλλία στη Γκρενόμπλ από τον Pascal Guidetti, διάσημο εφευρέτη τεχνικού εξοπλισμού εξωτερικού χώρου

999 Αντικείμενο αντικείμενα
Σε απόθεμα
Προσοχή: Τελευταία κομμάτια!
Ημερομηνία Διαθεσιμότητας: 2014-06-23
| Υλικό | αλουμίνιο 7075 T6 [Quick Stick Compact Alu] / carbone και brin bas and aluminium 7075 T6 [Quick Stick Compact Carbon] |
| Βάρος | 560 g la paire [Quick Stick Compact Alu] / 490 g [Quick Stick Compact Carbon] |
| Τομή | ρυθμιζόμενο: 110 έως 125 cm |
| Διπλωμένο μήκος | 40 cm |
| Αριθμός κλώνων | 4 [16 / 14 / 14 / 14 mm] |
| σύστημα σύσφιξης | clapet Good Lock System |
| Λαβή | μακρύς διπλός αφρός EVA |
| λουρί για το χέρι | αναπνεύσιμο και ρυθμιζόμενο |
| Σημείο | Μύτη μεγέθους καρβιδίου βολφραμίου |
| Ροδέλα | καλοκαίρι χειμώνας |
| Αναφορά κατασκευαστή | FH-01-040 / FH-01-041 |
Τεχνολογίες:
• Σύστημα ανάπτυξης γρήγορου κλειδώματος
• Ελαστικό κλιπ
• Σύστημα καλού κλειδώματος
• Μακριά λαβή αφρού Double Grip
• Σύστημα αλλαγής άκρου καλοκαίρι/χειμώνα