Bețe de drumeție Trail Cork Black Diamond pentru femei
SERIA TRAIL - MODEL NOU (curele noi Solution și extensie sub mâner)
Women's Trail Cork Black Diamond sunt bețe concepute pentru femei, versatile, robuste și confortabile pentru drumeții în toate anotimpurile pe toate tipurile de teren (vârfuri și șaibe interschimbabile vară/iarnă).
Manerul din pluta naturala ofera un confort deosebit pe trasee!
• Special conceput pentru femei (reglabil până la 125 cm)
• Stâlp telescopic robust din 3 secțiuni din aluminiu 7075
• Extensie sub mânerul din spumă moale, anti-alunecare
• Curea de mână căptușită „Fusion Comfort” mai ușor de gestionat și pentru mai multă siguranță
• Sisteme de reglare a dimensiunii stickului dual FlickLock
• Varfuri Tech interschimbabile din carbură și cauciuc pentru bitum (Cauciuc disponibil ca opțiune)
• Șaibe de trekking subțiri de 38 mm
• Pute de zapada praf de 100 mm oferite pentru zapada praf de iarna
Inaltime reglabila: 65-125 cm
Disponible en 2 couleurs: Alpine Lake / Cherrywood
A vândut perechea![]()

586 Obiect Produse
În stoc
ATENŢIE: Ultimele bucăţi în stoc!
Data disponibilitate: 2014-06-23
| Material | aluminiu |
| Greutate | 486 g (pereche) |
| A tăia | reglabil: 62-125cm |
| Lungime pliată | 62 cm |
| Numărul de fire | 3 |
| sistem de prindere | FlickLock |
| Mâner | plută, respirabilă cu extensie ușoară, flexibilă și aderentă din spumă EVA |
| curea de mână | Curea căptușită Fusion Comfort |
| Punct | Vârfuri de carbură interschimbabile Tech |
| Mașină de spălat | Pucuri de trekking subțiri de 38 mm și compatibile cu pucuri mari cu pulbere de 100 mm pentru plutire pe zăpadă |
| Referinta producatorului | BD112527 |
Bețele de drumeție Trail Cork Black Diamond pentru femei au un mâner confortabil din plută naturală.
Sunt foarte robuste datorită construcției din aluminiu 7075. Sistemul de reglare cu dublă supapă FlickLock este simplu și oferă o prindere excelentă a șuvițelor.
Stalpii Women's Trail Cork sunt deosebit de interesanți deoarece au caracteristici pentru utilizare atât vara, cât și iarna: o extensie de spumă anti-alunecare sub mâner, precum și puturi mari Powder pentru zăpadă pudră.
Vârfurile din carbură Tech oferă o aderență foarte bună și sunt interschimbabile.
Sistemul de reglare „FlickLock” (supapă):
Sistemul de reglare a dimensiunii FlickLock a fost proiectat având în vedere eficiența, compactitatea și ușurința de utilizare.
Ajustarea FlickLock este de top când vine vorba de stil rapid și ușurință.
Deoarece muntele necesită echipamente fiabile și rezistente, tehnologia FlickLock oferă ajustări sigure, rapide, simple și facilitează orele petrecute pe traseu.
Parfait
Des bâtons de randonnée légers, polyvalents et solides ! J'ai offert les mêmes à ma mère. Je recommande et envoi très rapide.