Kvinders Trail Cork Black Diamond Vandrestave
TRAIL SERIES - NY MODEL (nye Solution stropper og forlængelse under håndtaget)
Women's Trail Cork Black Diamond er stænger designet til kvinder, alsidige, robuste og komfortable til vandreture på alle årstider på alle typer terræn (udskiftelige sommer-/vinterspidser og skiver).
Det naturlige korkhåndtag giver god komfort på stierne!
• Specielt designet til kvinder (justerbar op til 125 cm)
• Robust 7075 aluminium 3-delt teleskopstang
• Forlængelse under det bløde, skridsikre skumgreb
• "Fusion Comfort" polstret håndledsrem mere håndterbar og for mere sikkerhed
• Dual FlickLock stick størrelse justering systemer
• Udskiftelige tekniske spidser i hårdmetal og gummi til bitumen (gummi fås som ekstraudstyr)
• 38 mm tynde trekkingskiver
• Pulver 100 mm snepucke tilbydes til vinter puddersne
Justerbar højde: 65-125cm
Disponible en 2 couleurs: Alpine Lake / Cherrywood
Har solgt parret![]()

586 Enhed Enheder
På lager
Advarsel: Sidste varer på lager!
Tilgængelig igen: 2014-06-23
| Materiale | aluminium |
| Vægt | 486g (par) |
| Skære | justerbar: 62-125cm |
| Foldet længde | 62 cm |
| Antal tråde | 3 |
| spændesystem | FlickLock |
| Håndtere | kork, åndbar med let, fleksibel og klæbende EVA-skumforlængelse |
| håndrem | Fusion Comfort polstret rem |
| Punkt | Tekniske udskiftelige hårdmetalspidser |
| Vaskemaskine | 38 mm tynde trekkingpucke og kompatible med store 100 mm pulverpucke til flotation i sneen |
| Fabrikantens reference | BD112527 |
Women's Trail Cork Black Diamond vandrestave har et behageligt naturligt korkhåndtag.
De er meget robuste takket være en aluminiumskonstruktion i 7075. FlickLock-dobbeltventil-justeringssystemet er enkelt og tilbyder fremragende fastspænding af strengene.
Women's Trail Cork stængerne er særligt interessante, fordi de har funktioner til brug både sommer og vinter: en skridsikker skumforlængelse under grebet samt store Powder-pucke til puddersne.
Tech-karbidspidserne giver meget godt greb og er udskiftelige.
Justeringssystemet "FlickLock" (ventil):
FlickLock-størrelsesjusteringssystemet er designet med effektivitet, kompakthed og brugervenlighed i tankerne.
FlickLock-justeringen er i top, når det kommer til hurtig styling og lethed.
Fordi bjerget kræver pålideligt og modstandsdygtigt udstyr, tilbyder FlickLock-teknologien sikre, hurtige, enkle justeringer og letter de timer, der bruges på stien.
Parfait
Des bâtons de randonnée légers, polyvalents et solides ! J'ai offert les mêmes à ma mère. Je recommande et envoi très rapide.