Bețe de trekking Trail Cork Black Diamond
SERIA TRAIL - MODEL NOU (curele noi Solution și extensie sub mâner)
Trail Cork Black Diamond sunt bețe versatile, robuste și confortabile pentru drumeții în toate anotimpurile pe toate tipurile de teren (vârfuri și șaibe interschimbabile de vară/iarnă).
Manerul din pluta naturala ofera un confort deosebit pe trasee!
• Stâlp telescopic robust din 3 secțiuni din aluminiu 7075
• Extensie sub mânerul din spumă moale, anti-alunecare
• Curea de mână căptușită „Fusion Comfort” mai ușor de gestionat și pentru mai multă siguranță
• Sisteme de reglare a dimensiunii stickului dual FlickLock
• Varfuri Tech interschimbabile din carbură și cauciuc pentru bitum (Cauciuc disponibil ca opțiune)
• Șaibe de trekking subțiri de 38 mm
• Pute de zapada praf de 100 mm oferite pentru zapada praf de iarna
Dimensiune reglabilă: 100-140 cm (64 cm pliat)
Culori: Granit /Picante /Fig /Laurel Green
A vândut perechea

1576 Obiect Produse
În stoc
ATENŢIE: Ultimele bucăţi în stoc!
Data disponibilitate: 2014-06-23
| Material | aluminiu |
| Greutate | 512 g (pereche) |
| A tăia | reglabil: 64-140cm |
| Lungime pliată | 64 cm |
| Numărul de fire | 3 |
| sistem de prindere | FlickLock |
| Mâner | plută, respirabilă cu extensie ușoară, flexibilă și aderentă din spumă EVA |
| curea de mână | Curea căptușită Fusion Comfort |
| Punct | Vârfuri de carbură interschimbabile Tech |
| Mașină de spălat | Pucuri de trekking subțiri de 38 mm și compatibile cu pucuri mari cu pulbere de 100 mm pentru plutire pe zăpadă |
| Referinta producatorului | BD112526 / BD110065 |
Bețele de drumeție Trail Cork Black Diamond au un mâner confortabil din plută naturală.
Sunt foarte robuste datorită construcției din aluminiu 7075. Sistemul de reglare cu dublă supapă FlickLock este simplu și oferă o prindere excelentă a șuvițelor.
Stalpii Trail Cork sunt deosebit de interesanți deoarece au caracteristici pentru utilizare atât vara, cât și iarna: o extensie de spumă anti-alunecare sub mâner, precum și puturi mari Powder pentru zăpadă pudră.
Vârfurile din carbură Tech oferă o aderență foarte bună și sunt interschimbabile.
Sistemul de reglare „FlickLock” (supapă):
Sistemul de reglare a dimensiunii FlickLock a fost proiectat având în vedere eficiența, compactitatea și ușurința de utilizare.
Ajustarea FlickLock este de top când vine vorba de stil rapid și ușurință.
Deoarece muntele necesită echipamente fiabile și rezistente, tehnologia FlickLock oferă ajustări sigure, rapide, simple și facilitează orele petrecute pe traseu.
Avis
Très bien, site clair, envoi rapide et bon service
Bâtons BD trail cork granite
Excellent comme toujours chez BD
Parfait
Traitement et expédition commande rapide.
Très bon service client, suite à la non disponibilité de l'article commandé, sur leurs conseils, commande modifiée sans problèmes. Très satisfait de mon achat.
Bon achat !
produit conforme à l'annonce
Expédition rapide
Tout est parfait je suis satisfait de mon achat !
Merci
RAS
Tout parfait, comme toujours.
Vendeur flexible !
Contact facile avec le gérant de MG Affaires, qui accepté de modifier ma commande suite à une erreur de ma part !
Les bâtons sont top, modèle connu pour ma part ;) cette fois-ci c'était pour les offrir !
avis MG Affaires
Conseils personnalisés , prix , livraison très rapide . Site très signalé.