Μονοπάτι Cork Black Diamond Trekking κοντάρια
ΣΕΙΡΑ TRAIL - ΝΕΟ ΜΟΝΤΕΛΟ (νέοι ιμάντες Solution και προέκταση κάτω από τη λαβή)
Το Trail Cork Black Diamond είναι ευέλικτο, στιβαρό και άνετο κοντάρι για πεζοπορία όλες τις εποχές σε όλους τους τύπους εδάφους (εναλλάξιμα άκρα καλοκαιριού/χειμώνα και ροδέλες).
Η φυσική λαβή από φελλό προσφέρει μεγάλη άνεση στα μονοπάτια!
• Στιβαρός τηλεσκοπικός στύλος αλουμινίου 3 τμημάτων 7075
• Προέκταση κάτω από την μαλακή, αντιολισθητική λαβή αφρού
• Ιμάντας καρπού με επένδυση "Fusion Comfort" πιο διαχειρίσιμο και για περισσότερη ασφάλεια
• Διπλό σύστημα ρύθμισης μεγέθους στικ FlickLock
• Εναλλάξιμα άκρα τεχνολογίας σε καρβίδιο και καουτσούκ για πίσσα (Καουτσούκ διατίθεται προαιρετικά)
• Λεπτές ροδέλες Trekking 38 mm
• Πουδρένια χιόνια 100 mm που προσφέρονται για χειμερινό χιόνι σε σκόνη
Ρυθμιζόμενο μέγεθος: 100-140 cm (64 cm διπλωμένο)
Χρώματα: γρανίτη /picante /fig /laurel πράσινο
Πούλησε το ζευγάρι

1576 Αντικείμενο αντικείμενα
Σε απόθεμα
Προσοχή: Τελευταία κομμάτια!
Ημερομηνία Διαθεσιμότητας: 2014-06-23
| Υλικό | αλουμίνιο |
| Βάρος | 512 g (ζεύγος) |
| Τομή | ρυθμιζόμενο: 64-140cm |
| Διπλωμένο μήκος | 64 cm |
| Αριθμός κλώνων | 3 |
| σύστημα σύσφιξης | FlickLock |
| Λαβή | φελλός, αναπνεύσιμος με ελαφριά, εύκαμπτη και κολλητική προέκταση αφρού EVA |
| λουρί για το χέρι | Λουράκι με επένδυση Fusion Comfort |
| Σημείο | Τεχνικές εναλλάξιμες μύτες καρβιδίου |
| Ροδέλα | 38 χλστ. λεπτές τσάντες Trekking και συμβατές με μεγάλες σφαίρες σκόνης 100 χλστ. για επίπλευση στο χιόνι |
| Αναφορά κατασκευαστή | BD112526 / BD110065 |
Οι στύλοι πεζοπορίας Trail Cork Black Diamond διαθέτουν άνετη λαβή από φυσικό φελλό.
Είναι πολύ στιβαρά χάρη στην κατασκευή από αλουμίνιο 7075. Το σύστημα ρύθμισης διπλής βαλβίδας FlickLock είναι απλό και προσφέρει εξαιρετική σύσφιξη των κλώνων.
Οι στύλοι Trail Cork είναι ιδιαίτερα ενδιαφέροντες επειδή διαθέτουν χαρακτηριστικά για χρήση τόσο το καλοκαίρι όσο και το χειμώνα: αντιολισθητική προέκταση αφρού κάτω από τη λαβή καθώς και μεγάλες τσάντες πούδρας για χιόνι σε σκόνη.
Οι μύτες Tech carbide προσφέρουν πολύ καλό κράτημα και είναι εναλλάξιμες.
Το σύστημα ρύθμισης "FlickLock" (βαλβίδα):
Το σύστημα προσαρμογής μεγέθους FlickLock σχεδιάστηκε με γνώμονα την αποτελεσματικότητα, τη συμπαγή και την ευκολία χρήσης.
Η ρύθμιση FlickLock είναι κορυφαία όσον αφορά το γρήγορο στυλ και την ελαφρότητα.
Επειδή το βουνό απαιτεί αξιόπιστο και ανθεκτικό εξοπλισμό, η τεχνολογία FlickLock προσφέρει ασφαλείς, γρήγορες, απλές ρυθμίσεις και διευκολύνει τις ώρες που περνάτε στο μονοπάτι.
Avis
Très bien, site clair, envoi rapide et bon service
Bâtons BD trail cork granite
Excellent comme toujours chez BD
Parfait
Traitement et expédition commande rapide.
Très bon service client, suite à la non disponibilité de l'article commandé, sur leurs conseils, commande modifiée sans problèmes. Très satisfait de mon achat.
Bon achat !
produit conforme à l'annonce
Expédition rapide
Tout est parfait je suis satisfait de mon achat !
Merci
RAS
Tout parfait, comme toujours.
Vendeur flexible !
Contact facile avec le gérant de MG Affaires, qui accepté de modifier ma commande suite à une erreur de ma part !
Les bâtons sont top, modèle connu pour ma part ;) cette fois-ci c'était pour les offrir !
avis MG Affaires
Conseils personnalisés , prix , livraison très rapide . Site très signalé.