L040043
Surubelnita Doua Stick Lacal Stalpi
Poligon de schi
Design francez, Screwdriver Two Stick Lacal sunt bețe din două piese, reglabile de la 105 la 140 cm, din carbon și aluminiu, ușoare, rezistente și durabile.
Sunt destinate tuturor drumețiilor de iarnă: schi de turație, rachete de zăpadă etc.
Veți aprecia mânerul foarte lung din spumă de 43 cm, care facilitează navigarea pe pante.
Stâlpii sunt echipați cu un mâner inovator care încorporează o șurubelniță pentru reglarea elementelor de fixare (biti plate, Philips, Torx 10 și Torx 20).
• Stalpi cu 2 fire: reglabile de la 105 la 140 cm
• Design robust și ușor: șuviță cu conținut ridicat de carbon / șuviță cu conținut scăzut de aluminiu
• Mâner inovator cu șurubelniță
• Sistem de reglare a clapetei Alu System Lock
• Mâner lung din spumă EVA, ușor, ultra-confortabil și oferă numeroase posibilități de prindere
• Curea de mână reglabilă și respirabilă
• Vârf de dimensiune lungă din carbură de tungsten
• Saibe late pentru iarna
Ajustabil: 105-140 cm
Se vinde in perechi cu o pereche de masini de spalat iarna
Belițe de drumeții de iarnă dezvoltate în Franța la Grenoble de Pascal Guidetti, renumit inventator al echipamentelor tehnice de exterior

500 Obiect Produse
În stoc
ATENŢIE: Ultimele bucăţi în stoc!
Data disponibilitate:
| Material | carbon (torțină superioară) / aluminiu 7075 T6 (torțină scăzută) |
| Greutate | 480 g perechea |
| A tăia | reglabil: 105 până la 140 cm |
| Lungime pliată | 84 cm |
| Numărul de fire | 2 |
| sistem de prindere | Supapă de blocare a sistemului Alu |
| Diametrul firului | 18 mm / 16 mm |
| Mâner | spumă EVA lungă |
| curea de mână | respirabil si reglabil |
| Punct | vârf lung de carbură de tungsten |
| Mașină de spălat | iarnă |
| Referinta producatorului | FK-07-220 |
Schimbarea șurubelnițelor:
1 - Deșurubați pomul de deasupra mânerului
2 - Deblocați butonul de plastic un sfert de tură pentru a schimba șurubelnițele
Tehnologii:
• Alu System Lock sistem de reglare a înălțimii stâlpului
• Mâner din spumă „Long Grip” de 43 cm lungime
• Tehnologie Screwdriver System cu șurubelnițe integrate în mâner
• Vârf lung din carbură de tungsten specific drumețiilor de iarnă - Size Tip