L040043
Skruetrækker To Stick Lacal-stænger
Skiløbsområde
Fransk designet, Screwdriver Two Stick Lacal er todelte pinde, justerbare fra 105 til 140 cm, i carbon og aluminium, lette, modstandsdygtige og holdbare.
De er beregnet til alle vintervandringer: skiture, sneskoture osv.
Du vil sætte pris på det meget lange 43 cm skumhåndtag, der gør det nemmere at navigere på skråninger.
Stængerne er udstyret med et innovativt håndtag, som indeholder en skruetrækker til justering af fastgørelseselementerne (flade bits, Philips, Torx 10 og Torx 20).
• 2-strenget stænger: justerbar fra 105 til 140 cm
• Robust og let design: streng med høj carbon / lav aluminiumsstreng
• Innovativt håndtag med skruetrækker
• Alu System Lock klapjusteringssystem
• Langt EVA-skumhåndtag, let, ultrakomfortabelt og giver adskillige gribemuligheder
• Justerbar og åndbar håndledsrem
• Lang spids i Tungsten Carbide
• Brede skiver til vinter
Justerbar: 105-140 cm
Sælges parvis med et par vinterskiver
Vintervandrestave udviklet i Frankrig i Grenoble af Pascal Guidetti, kendt opfinder af teknisk udendørsudstyr

500 Enhed Enheder
På lager
Advarsel: Sidste varer på lager!
Tilgængelig igen:
| Materiale | carbon (øverste streng) / 7075 T6 aluminium (lav streng) |
| Vægt | 480 g pr. par |
| Skære | justerbar: 105 til 140 cm |
| Foldet længde | 84 cm |
| Antal tråde | 2 |
| spændesystem | Alu System Låseventil |
| Strand diameter | 18 mm / 16 mm |
| Håndtere | langt EVA-skum |
| håndrem | åndbar og justerbar |
| Punkt | lang wolframcarbidspids |
| Vaskemaskine | vinter |
| Fabrikantens reference | FK-07-220 |
Udskiftning af skruetrækkere:
1 - Skru stempelstangen af over håndtaget
2 - Lås plastikknappen op en kvart omgang for at skifte skruetrækkerne
Teknologier:
• Alu System Lock stang højdejusteringssystem
• 43 cm langt “Long Grip” skumhåndtag
• Skruetrækkersystemteknologi med skruetrækkere integreret i håndtaget
• Lang wolframcarbidspids specifik til vintervandring - Størrelse Tip