L040043
Tornavís dos pals Lacals
Camp d'esquí
De disseny francès, els Screwdriver Two Stick Lacal són varetes de dues peces, ajustables de 105 a 140 cm, en carboni i alumini, lleugeres, resistents i duradores.
Estan destinats a totes les excursions d'hivern: esquí de muntanya, raquetes de neu, etc.
Apreciaràs el mànec d'escuma molt llarg de 43 cm, que facilita la navegació per pendents.
Els pals estan equipats amb una innovadora nansa que incorpora un tornavís per ajustar els elements de subjecció (punts plans, Philips, Torx 10 i Torx 20).
• Pals de 2 fils: regulables de 105 a 140 cm
• Disseny robust i lleuger: fil d'alt carboni / fil d'alumini baix
• Mànec innovador amb tornavís
• Sistema d'ajust de la solapa Alu System Lock
• Mànec llarg d'escuma EVA, lleuger, ultra còmode i ofereix nombroses possibilitats d'adherència
• Corretja de canell ajustable i transpirable
• Punta llarga de carbur de tungstè
• Renandes amples per a l'hivern
Ajustable: 105-140cm
Es ven per parelles amb un parell de rentadores d'hivern
Bastons de senderisme d'hivern desenvolupats a França a Grenoble per Pascal Guidetti, reconegut inventor d'equips tècnics d'exterior.

500 Article Elements
En estoc
Atenció: Són els darrers en estoc!
Data de disponibilitat:
| Material | carboni (filament superior) / alumini 7075 T6 (filament baix) |
| Pes | 480 g per parell |
| Tallar | ajustable: de 105 a 140 cm |
| Longitud plegada | 84 cm |
| Nombre de fils | 2 |
| sistema de subjecció | Vàlvula de bloqueig del sistema d'alumini |
| Diàmetre del fil | 18 mm / 16 mm |
| Gestionar | escuma EVA llarga |
| corretja de mà | transpirable i ajustable |
| Punt | punta llarga de carbur de tungstè |
| Rentadora | hivern |
| Referència del fabricant | FK-07-220 |
Canvi de tornavís:
1 - Desenrosqueu el pom per sobre del mànec
2 - Desbloquegeu el pom de plàstic un quart de volta per canviar els tornavís
Tecnologies:
• Sistema d'ajust de l'alçada del pal Alu System Lock
• Mànec d'escuma “Long Grip” de 43 cm de llarg
• Tecnologia Screwdriver System amb tornavís integrats al mànec
• Punta llarga de carbur de tungstè específica per a senderisme a l'hivern - Punta talla