Expedition 2 Bastones de esquí Black Diamond
Serie de xira
Os Expedition 2 son postes telescópicos de aluminio de 2 seccións para todas as estacións.
Recomendados para esquí de travesía e raquetas de neve, están equipados cun sistema FlickLock dobre para a máxima axustabilidade e unha óptima compacidade.
• Novo deseño cun pomo de goma bi-densidade e un mango longo e cómodo de escuma
• Poste de aluminio robusto de 2 secciones (sección superior 16 mm / sección inferior 14 mm)
• Mango cómodo para catro estacións
• Extensión de escuma e punta de picking para manexar fibelas de zapatos e levantadores de talón
• Nova correa de pulso axustable de ancho variable para unha comodidade ergonómica con ou sen luvas
• Sistema de axuste FlickLock dual
• Lavadoras de cestas de pó de 100 mm de ancho para un agarre moi bo
Dispoñible en 2 tamaños: 95-145cm / 105-155cm
Vendo o par
Ideal para sendeirismo de inverno e esquí de travesía

996 Elemento elementos:
En stock
Aviso: Últimos productos en stock!
Availability date: 2014-06-23
| Material | aluminio |
| Peso | par: [95-145 cm] 512 g |
| Cortar | axustable: 95-145cm / 105-155cm |
| Lonxitude dobrada | [95-145 cm] 95 cm / [105-155 cm] 105 cm |
| Número de fíos | 2 |
| sistema de suxeición | FlickLock dobre |
| Manexar | mango cómodo con extensión de escuma |
| Lavadora | Powder Baskets Discos de 100 mm + Discos de trekking |
| Referencia do fabricante | BD111571 / BD111589 |
Novo deseño dos postes Expedition 2 Black Diamond:
- cordón superior gris metálico con anel
- cordón inferior negro
- Axuste FlickLock laranxa
Esta nova versión presenta as correas de ancho Vari-width ultra cómodas e os novos discos Powder Basket.
Os bastones de esquí Expedition 2 Black Diamond son bastones moi versátiles que se poden usar en todas as estacións.
Moi funcional, o Expedition 2 está equipado co sistema de axuste FlickLock, moi fiable, o axuste da altura do poste faise de forma moi sinxela.
Características como a empuñadura con extensión de escuma e os discos Powder Baskets fan que sexa un poste ideal para esquí de travesía e raquetas de neve.
Ofrécese un segundo xogo de discos para saír do inverno.
O sistema de axuste "FlickLock" (válvula):
O sistema de axuste de tamaño FlickLock foi deseñado pensando na eficiencia, a compacidade e a facilidade de uso.
O axuste FlickLock é de primeira calidade cando se trata de estilo rápido e lixeireza.
Debido a que a montaña require equipos fiables e resistentes, a tecnoloxía FlickLock ofrece axustes seguros, rápidos e sinxelos e facilita as horas que se dedican ao camiño.
Os discos da cesta de po: