Bastons d'esquí Expedition 2 Black Diamond
Sèrie de gira
Els Expedition 2 són pals telescòpics d'alumini de 2 seccions per a totes les estacions.
Recomanats per a esquí de muntanya i raquetes de neu, estan equipats amb un doble sistema FlickLock per a la màxima ajustabilitat i una compacitat òptima.
• Nou disseny amb un pom de goma bi-densitat i un mànec llarg i còmode d'escuma
• Pal d'alumini robust de 2 seccions (secció superior 16 mm / secció inferior 14 mm)
• Còmode mànec de quatre estacions
• Extensió d'escuma i punta de recollida per manejar sivelles de sabates i aixecaments de taló
• Nova corretja de canell ajustable d'amplada variable per a una comoditat ergonòmica amb o sense guants
• Sistema d'ajust Dual FlickLock
• Amples rentadores de cistelles de pols de 100 mm per a una molt bona adherència
Disponible en 2 mides: 95-145cm / 105-155cm
Vengut el parell
Ideal per a excursions d'hivern i esquí de muntanya

996 Article Elements
En estoc
Atenció: Són els darrers en estoc!
Data de disponibilitat: 23/06/2014
| Material | alumini |
| Pes | parell: [95-145 cm] 512 g |
| Tallar | ajustable: 95-145cm / 105-155cm |
| Longitud plegada | [95-145 cm] 95 cm / [105-155 cm] 105 cm |
| Nombre de fils | 2 |
| sistema de subjecció | FlickLock doble |
| Gestionar | mànec còmode amb extensió d'escuma |
| Rentadora | Cistelles de pols Discos de 100 mm + Discos de trekking |
| Referència del fabricant | BD111571 / BD111589 |
Nou disseny dels pals de diamant negre Expedition 2:
- Fil superior gris metàl·lic amb un anell
- fil inferior negre
- Ajust de FlickLock taronja
Aquesta nova versió inclou les corretges d'amplada variable ultra còmodes i els nous discos de cistella de pols.
Els bastons d'esquí Expedition 2 Black Diamond són bastons molt versàtils que es poden utilitzar en totes les estacions.
Molt funcional, l'Expedition 2 està equipada amb el sistema d'ajust FlickLock, molt fiable, l'ajust de l'alçada del pal es fa de manera molt senzilla.
Característiques com l'adherència amb extensió d'escuma i els discos Powder Baskets el converteixen en un pal ideal per a esquí de muntanya i raquetes de neu.
Es proporciona un segon joc de discos per fer trekking fora de l'hivern.
El sistema d'ajust "FlickLock" (vàlvula):
El sistema d'ajust de mida FlickLock es va dissenyar tenint en compte l'eficiència, la compacitat i la facilitat d'ús.
L'ajust de FlickLock és de primer nivell quan es tracta d'un estil ràpid i lleuger.
Com que la muntanya requereix un equipament fiable i resistent, la tecnologia FlickLock ofereix ajustos segurs, ràpids i senzills i facilita les hores dedicades a la ruta.
Els discos de la cistella de pols: