B010033
Trail Sport 3 Trekking Poles Black Diamond
Al slags vejr stænger til at gå på alle typer terræn.
Robuste stænger udstyret med FlickLock-systemet til pålidelig og hurtig stanghøjdejustering.
Trail Sport 3 Trekking Pole er en alsidig stang, der tilbyder et fremragende forhold mellem pris og funktioner.
• 3-delt teleskopstav i aluminium
• Dual FlickLock justeringssystem
• Rillet gummigreb for at reducere vibrationer
• Gummiforlængelse under håndtaget for at lette grebet på skråninger
• Nylon håndrem
• Udskiftelige tips
• Faste trekkingpucke
Justerbar fra 59 til 125 cm
Har solgt parret

199 Enhed Enheder
På lager
Advarsel: Sidste varer på lager!
Tilgængelig igen: 2014-06-23
| Materiale | aluminium |
| Vægt | 590g (par) |
| Skære | justerbar: 59-125cm |
| Foldet længde | 59 cm |
| Antal tråde | 3 |
| spændesystem | FlickLock |
| Håndtere | rillet gummi med gummiforlænger under håndtaget |
| håndrem | Vari-width nylon |
| Punkt | Udskiftelig teknisk tip |
| Vaskemaskine | Trekking pucke med reduceret volumen |
Trail Sport 3 Trekking Poles Black Diamond stængerne er meget alsidige stænger, der kan bruges på alle årstider.
De er robuste takket være en sammensætning af 100 % aluminium.
Med to FlickLock-systemer er det enkelt og effektivt at justere stængernes højde efter terræntypen.
Justeringssystemet "FlickLock" (ventil):
FlickLock-størrelsesjusteringssystemet er designet med effektivitet, kompakthed og brugervenlighed i tankerne.
FlickLock-justeringen er i top, når det kommer til hurtig styling og lethed.
Fordi bjerget kræver pålideligt og modstandsdygtigt udstyr, tilbyder FlickLock-teknologien sikre, hurtige, enkle justeringer og letter de timer, der bruges på stien.
bâtons de rando
Bâtons robustes ; très bonne prise en main de la poignée. Sur le site on trouve tous les accessoires de rechange. Je remercie MG Affaires pour leur geste commercial. les batons que j'avais commandés n'étaient plus disponible, il m'a été proposé ce modèle pour le même prix.
Tres bien
Transaction tres rapide. Les batons sont par ailleurs ce que je cherchais pour de la randonnee. Site a recommander.