Trail Back Trek stænger Black Diamond - Trail-serien
Funktionelle, komfortable og holdbare, det er styrkerne ved Trail Back Black Diamond stængerne.
7075 aluminiumstrådene giver lethed og robusthed.
Denne nye version er udstyret med bløde EVA-skumhåndtag og dual-density ergonomiske knopper for bedre greb ved klatring og nedstigning.
• Ny light version
• Slidstærk 3-sektions teleskopstang
• 7075 aluminiumstråde (stærkt og let materiale)
• Pålideligt dobbelt FlickLock-justeringssystem
• EVA skum greb
• Dual density ergonomisk knap
• Vari-bredde justerbar håndledsrem, behagelig med en vævet foring
• 4-sæsons Flex pigge med tynde Trekking skiver (undgå at blokere i bunden)
• Kompatibel med Powder Baskets Snow Pucks
Højdejusterbar: 62-140cm
Fås i 3 farver: Azurite / Dark Crimson / Tundra![]()
Har solgt parret

895 Enhed Enheder
På lager
Advarsel: Sidste varer på lager!
Tilgængelig igen: 2014-06-23
| Materiale | 7075 aluminium |
| Vægt | 484g (par) |
| Skære | justerbar: 100-140cm |
| Foldet længde | 62 cm |
| Antal tråde | 3 |
| spændesystem | FlickLock dobbelt |
| Håndtere | EVA skum |
| håndrem | Vari-width nylon med vævet for |
| Punkt | 4-sæsons flex (kompatibel med brede vinterpucke) |
| Vaskemaskine | Vandring med reduceret volumen |
| Fabrikantens reference | BD112548 |
Justeringssystemet "FlickLock" (ventil):
FlickLock-størrelsesjusteringssystemet er designet med effektivitet, kompakthed og brugervenlighed i tankerne.
FlickLock-justeringen er i top, når det kommer til hurtig styling og lethed.
Fordi bjerget kræver pålideligt og modstandsdygtigt udstyr, tilbyder FlickLock-teknologien sikre, hurtige, enkle justeringer og letter de timer, der bruges på stien.